به گزارش سئو بوی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این که مرزهای منافع ایران را دانش تعیین می کند، کشور را دارای ذخایر انسانی ماهر در حوزه رباتیک دانست و ابراز امیداوری کرد امکان تولید تست و به کارگیری صنعت رباتیک در دولت فراهم گردد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، نصرالله جهانگرد در افتتاحیه هشتمین جشنواره بین المللی رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران که امروز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، با اشاره به نماد آرش کمانگیر در لوگوی این جشنواره، اظهار نمود: تیر در دستان آرش کمانگیر نماد دانش است و پرتاب تیر هم به نشانه پرتاب دانش وجود آرش صورت گرفته است، هر جا افق دانش آرش کمانگیر نشان گذاری کند، مرز منافع ایران است.
وی خطاب به شرکت کنندگان در جشنواره رباتیک و با اشاره به اینکه منافع ایران را دانش شما تعیین می کند، خاطرنشان کرد: تمام کسانی که امروز دانش و فنی به این سرزمین اضافه می کنند، در حال گستراندن مرز منافع ایران هستند.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علم رباتیک را تلفیقی از خیلی از رشته ها همچون فیزیک، الکترونیک، مکانیک و نرم افزار مخابرات، سایبرنتیک و مسائل بیولوژیک و غیره دانست و تصریح کرد: علم رباتیک توسعه دست انسان در کنترل جهان مادی است؛ حالا چه به صورت نرم افزار و چه به صورت سخت افزار باشد.
جهانگرد، همینطور مرز دانش و کاربرد رباتیک را بی نهایت دانست و توضیح داد: با عنایت به جذابیت این رشته، دارای نیروی انسانی خلاق در دانشگاه ها و مدارس هستیم، این در شرایطی است که ذخایر انسانی ماهر شرط اول و استراتژیک در این حوزه می باشد.
وی ابراز امیدواری کرد که در دولت امکان تولید و تست و به کارگیری صنعت رباتیک بیشتر شود و به کاربردی سازی هم نزدیک تر شود.
وی ضمن تاکید بر کاربرد علم رباتیک در حوزه هایی همچون معدن، کنترل مسائل آب، کنترل ترافیک و غیره، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری صنعت در این حوزه باید اتفاق افتد تا به دنبال آن شاهد شکوفایی بیشتر صنعت رباتیک باشیم، ضمن آنکه ظرفیت نمایشگاهی هم به شکل گیری روابط عرضه و تقاضا در این عرصه کمک می نماید.
تخفیف ۵۰ درصدی به شرکتهای دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه بین المللی تهران
بهمن حسین زاده، سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در هم در این مراسم حضور داشت و ضمن اشاره به امضای تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص تخفیف ۵۰ درصدی به شرکتهای دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه، تصریح کرد: در رویدادهای مختلف فناورانه میزبان شرکتهای دانش بنیان خواهیم بود.
وی ضمن اشاره به برگزاری مسابقات رباتیک دانشگاه آزاد در فروردین ماه و نمایشگاه اینوتکس در مرداد ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران، اضافه کرد: همینطور نمایشگاه کسب وکار و استارتاپ ها در تیرماه، الکامپ در مردادماه، تله کام در مهرماه و نمایشگاه پژوهش در آذرماه و نمایشگاه “اپ های پرداخت” در سال آینده برگزار می شود.You may also like