سئو بوی: معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه هات گرام و تلگرام طلایی از جانب شرکت های دانش بنیان با توسعه نسخه ای از تلگرام پیاده سازی شده اند، اظهار داشت: تا آخر آذر ماه این پیام رسان ها از تلگرام جدا می شوند و در صورت عدم دریافت مجوزهای لازم غیر قانونی می شوند.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، مهندس حمید فتاحی در نشست خبری امشب با اشاره به اینکه هات گرام و تلگرام طلایی تا آخر آذر ماه جاری از تلگرام جدا می شوند؛ اظهار داشت: این پیام رسان ها در بین پیام رسان های داخلی قرار می گیرند و اگر تاییدیه های لازم را دریافت نکنند جزو پیام رسان های غیر قانونی قرار می گیرند.
وی با بیان پیام رسان های داخلی ابعاد مختلفی یافته اند، تصریح کرد: در سند مصوب شورای عالی فضای مجازی همه ابعاد پیام رسان ها ابعاد فنی، اجتماعی، کسب و کارها و حقوقی و حریم خصوصی دیده شده است و توجه به این پارامترها می تواند اغنای کاربران را به دنبال داشته باشد.
وی افزود: در این صورت نیاز به فیلتر کردن پیام رسان های خارجی و هدایت آنها به سمت پیام رسان های داخلی نیست.
فتاحی با تاکید بر اینکه آنچه که امروز در مورد پیام رسان ها رخ داده بیشتر سیاسی است، افزود: این رویدادی با حضور نخبگان و دانشگاهیان در این حوزه برگزار می گردد اتفاق مناسبی است چون که در حوزه ای وارد می شوید که تلاش دارد با جلب ایده های خلاقانه کاربران را جذب نماید.
معاون وزیر ارتباطات با تا کید برداینکه این امر در پیام رسان تلگرام رخ داده است، اظهار نمود: دوره ای که در آن زندگی می کنم دوره ایده های خلاقانه و تضمین حریم خصوصی کار بران است و اگر در این سطح حرکت نماییم موفق خواهیم شد.
فتاحی تصریح کرد: در صورت این رویداد به درستی احرایی شود دستاورد های چند میلیاردی به دنبال خواهد داشت.
وی با تاکید بر لزوم توجه به اغنای کاربران در شبکه های اجتماعی، اًضافه کرد: هم اکنون پیام رسان های داخلی از اقبال خوبی برخوردار شده است به گونه ای که نرم افزار کافه بازار از یک زیست بوم اقتصادی مناسبی بر خوردار شده است.
وی با اشاره توسعه پیام رسان های هات گرام و تلگرام طلایی اظهار داشت: این دو پیام رسان از جانب شرکت های دانش بنیان با توسعه نسخه ای از تلگرام پیاده سازی شده است و هم اکنون ۳۵ میلیون نفر آنها را نصب کرده اند.
وی مساله اصلی پیام رسان های داخلی را تضمین امنیت آنها دانست و تصریح کرد: از این رو باید در رویداد پیام اورد به این سوالات پرداخته شود تا چالش های ما در این حوزه مرتفع شود.You may also like