سئو بوی: تلسترا به عنوان بزرگترین اپراتور مخابراتی در استرالیا اولین فاز اجرای آزمایشی نسل پنجم اینترنت همراه ۵G را با همکاری کوالکام و اریکسون به انجام رساند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، در سال های اخیر اپراتورهای مخابراتی و شرکت های تکنولوژی بسیاری در جهان در زمینه توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G تلاش نموده اند تا برای کاربران بستر مناسب و پرسرعتی برای انتقال و جابجایی حجم بالایی از اطلاعات موردنظر خود فراهم بیاورند.

تلسترا که بزرگترین اپراتور مخابراتی استرالیا به حساب می آید، مدتهاست که در این زمینه با غول های تکنولوژی اریکسون و کوالکام همکاری کرده است تا جایی که حالا اخیرا اعلام نموده که با چیپ ست های مجهز به فناوری شبکه ۵G تولید شده توسط کوالکام و دستگاه الکترونیکی هوشمند و نرم افزار اریکسون این همکاری به ثمر نشسته است و مرحله آزمایشی اینترنت پرسرعت ۵G باز با موفقیت صورت پذیرفته است.

بر اساس گزارش وب سایت زد دی نت، چانا سنویرانته، مدیر ارشد اجرایی شبکه مهندسی تلسترا باز در این خصوص خاطرنشان کرده است که اجرای موفقیت آمیز این مرحله آزمایشی می تواند خبر بسیار خوشایندی برای جهان تکنولوژی و کاربران باشد بدین سبب برآورد میگردد در آینده ای نزدیک برقراری اینترنت ۵G از محیط آزمایشگاهی و لابراتورهای تحت کنترل خارج شده و به سطح خیابان، شهر و خانه های مردم و شهروندان بیاید.

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد. در نتیجه رسما یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می کنند.

بسیاری از بزرگترین شرکت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که سپس نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی نمایش میگردد.

وی در ادامه سخنانش اضافه کرد: رابطه تنگاتنگی که میان تلسترا و شرکای تجاری اش درباب توسعه زیرساخت های مربوط به اینترنت پرسرعت ۵G وجود دارد، منجر به توسعه، تکامل و شکوفایی نسل پنجم اینترنت همراه خواهد شد و مشترکان این اپراتور مخابراتی در آینده ای نزدیک قادر خواهند بود به اینترنت ۵G متصل شده و از امکانات و قابلیت های آن بهره مند شوند.

وی اصرار کرد که اجرای موفقیت آمیز اینترنت ۵G به مراحل اجرایی و نهایی خود نزدیک شده است و این می تواند خبر خوشایندی برای کاربران و علاقمندان به اینترنت به شمار رود.

تلسترا در اکتبر سال جاری میلادی بود که اعلام نمود در ۵۰ ایستگاه و لابراتوار موردنظر خود مبادرت به اجرای آزمایشی اینترنت ۵G کرده است که شامل شهرهایی نظیر کانبرا، آدلاید و پرث در استرالیا باز میگردد.
You may also like