سئو بوی: یکی از شرکت های مشهور لوازم آرایشی و بهداشتی مبادرت به توسعه یک سنسور پوشیدنی کوچک و بدون باتری کرده است که با نظارت بر میزان تابش اشعه ماوراء بنفش، رطوبت و آلودگی هوا به سلامت پوست شما کمک می نماید.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت سازنده لوازم آرایشی و بهداشتی “لورئال”(L’Oreal) برندی نیست که آنرا با فناوری های پزشکی بشناسیم، اما در چند سال اخیر با نوآوری های خود گام های قابل توجهی در پیشرفت از محافظت از پوست برداشته است.

این شرکت تا کنون “پچ ماوراء بنفش” (UV Patch) را به منظور اطلاع به مشتریان از میزان صدمه پوست آنها توسط نور خورشید و “حسگر ماوراء بنفش”(UV Sense) را که یک دستگاه هوشمند کوچک به اندازه یک ناخن است، برای نظارت بر میزان در معرض نور خورشید بودن، تولید کرده است.

اکنون هم یک دستگاه الکترونیکی پوشیدنی بدون باتری کوچک را توسعه داده است که میزان تماس کاربران با اشعه ماوراء بنفش، آلودگی و رطوبت را نشان داده است.

این دستگاه که “ردیاب اشعه ماوراء بنفش پوست”( Skin Track / UV) نام دارد، با مشارکت برند “لورئال” و توسط تیمی از محققان دانشگاه نورث وسترن”(Northwestern) به رهبری پروفسور “جان راجرز” توسعه داده شده است.

راجرز در سال ۲۰۱۶، تتوهای پوشیدنی را ابداع کرده بود.

این دستگاه جدید توسط نور خورشید فعال می گردد و اطلاعات مورد نظر را تا سه ماه جمع آوری می کند و کاربران را قادر می سازد تا توسط گوشی هوشمند خود، اطلاعات را به صورت زنده ردیابی کنند.عملکرد اصلی این سنسور، نظارت بر میزان قرار گرفتن کاربر در معرض اشعه ماوراء بنفش است، اما ادغام آن با اپلیکیشن HealthKit گوشیهای آیفون بدین مفهوم است که نظارت بر میزان رطوبت، گرد و غبار و آلودگی را هم عرضه می دهد. این سنسور، ضد آب هم هست.

“لورئال” اعتقاد دارد که این دستگاه با آگاه کردن کاربران، سبب سلامت پوست آنها می گردد.

در حقیقت، تحقیقات لوررئال نشان داده است که تکنولوژی نظارت بر اشعه UV، سبب بهبود مستقیم رفتارهای ایمن در برابر نور خورشید و استفاده درست از کرم های ضد آفتاب می گردد.

این دستگاه الان با قیمت ۶۰ دلار در سایت اپل و اپل استور در دسترس می باشد.
You may also like