سئو بوی: کارشناسان بر این باورند که استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده دمای کره زمین را تا سال ۲۰۳۳ میلادی بیشتر از ۲ درجه سانتی گراد افزایش خواهد داد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، طی چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری هم چون بیت کوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و کاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتالی هستند؛ چراکه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی دست پیدا کنند.

حالا اخیرا کارشناسان و تحلیلگران پیش بینی کرده اند که روند استخراج و ماینینگ ارزهای دیجیتالی رمزپایه که معمولا توسط ابررایانه و سخت افزارهای پیشرفته صورت می پذیرد، بر روی افزایش دمای زمین اثرگذار خواهد بود و تا سال ۲۰۲۳ میلادی باعث گرمایش بیشتر هوای زمین به میزان دو درجه سانتی گراد خواهد شد.

این کارشناسان بر اساس نتایج مطالعات جدیدی که صورت پذیرفته است، چنین ادعایی را مطرح کرده اند و معتقدند که گسترش این فناوری می تواند صدمات و صدمه های جبران ناپذیری را بر محیط زیست بگذارد.

یکی از محققان فعال در دانشگاه هاوایی هم در این خصوص می گوید: از آنجایی که فناوری ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت کوین نیازمند سخت افزارهای سنگین و قدرتمندی است، مصرف برق آن هم بالاست ازاین رو می تواند برای محیط زیست و کره زمین تبدیل به یکی از مخرب ترین فناوری هایی که تابحال توسط بشر توسعه داده و استفاده شده است، شود.

بیت کوین از سال ۲۰۰۹ میلادی ارائه شد و به تدریج به مشهورترین ارز دیجیتالی در سراسر جهان که ارزش بسیار بالایی پیدا کرد، تبدیل شد. گفته می گردد ارزهای دیجیتالی رمزپایه غیرقابل هک هستند و باید به صورت ناشناس و با استفاده از سخت افزارهای قدرتمندی از پلتفرم های مخصوص استخراج این نوع ارزهای مجازی، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.

بسیاری از کشورهای جهان در تلاشند تا این پول بی افسار را کنترل کرده و معاملات با آنرا تا حد امکان محدود کنند؛ چراکه آن ها بر این باورند بیت کوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز هم چون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و مواد مخدر دامن زده و به دلیل آنکه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری کنند، سبب سهولت استفاده از آن می گردد. این درحالیست که برخی دیگر از کشورها با وضع قوانین دقیق و درست، استفاده از این ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را مجاز اعلام نموده اند.

بر اساس گفته های تحلیلگران، زمانی که بیت کوین در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا کرد، ارزش آن حتی از یک دلار هم کمتر بود، اما در ماه های گذشته حتی تا مرز ۲۰ هزار دلار هم رسید. در واقع، فناوری بیت کوین که یک پول رمزنگاری شده است، این امکان را به کاربران می دهد که بدون نیاز به هیچ بانکی مبادلات مالی خویش را انجام دهند و هم چنین هویت طرفین معامله هم ناشناس باقی می مانند. ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده باید توسط سخت افزارهای قدرتمندی که معمولا کارت گرافیک موجود در ابررایانه هاست، استخراج یا به اصطلاح ماینینگ شوند.
You may also like