به گزارش سئو بوی، رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اظهار داشت: در رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت ۲۰۸ محصول و ایده حضور داشتند که با بررسی هیات داوران ۱۳ محصول و ایده برگزیده شدند.

به گزارش سئو بوی به نقل از مهر، حمید مظاهری در رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت که بامداد امروز (۲۴ آبان ماه) در محل سالن اجلاس سران کشور انجام شد با اشاره به این که حفظ سلامت به عنوان یک تکلیف برای سیستم سلامت است و این مساله موجب می شود تا به سمت فناوری های روز برویم اظهار داشت: یکی از مقوله های حوزه فناوری الکترونیک سلامت موضوع هوش مصنوعی است که با اجرائی شدن این مساله در سلامت، وظایف ما را در عرصه سلامت سبک می کند و یکی از آنها حوزه شهروندی است؛ یعنی هوش مصنوعی چطور می تواند نیازی که شهروندان در عرصه سلامت و خدمات دارند را رفع کند، بخش های دیگر مربوط به ارائه دهندگان خدمات و حوزه کلان سیاست گذاری و برنامه ریزی در بخش سلامت است.
وی اضافه کرد: این رویداد با کمک مرکز ملی فضای مجازی که شروع کننده استفاده از هوش مصنوعی در عرصه سلامت بود، انجام شد و در محورهای خودمراقبتی، تداخلات دارویی و بیماریهای قلبی و عروقی قدم هایی برداشته شد.
مظاهری اضافه کرد: در این رویداد ۲۰۸ محصول و ایده طی فراخوانی که انجام شد، ارائه شد. ۶۰ درصد مجموعه های مشارکت کننده مربوط به افراد حقیقی و ۴۰ درصد مربوط به شرکت های حقوقی هستند و با داوری ۱۳ محصول و ایده بر طبق این که محصول چقدر مورد نیاز کشور است و چه قدر کارایی دارد برگزیده شدند.
به گزارش سئو بوی به نقل از مهر، رویداد ملی هوش مصنوعی و سلامت بامداد امروز با حضور امین آقامیری دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در سالن اجلاس سران اجرا شد.


منبع:

You may also like