سئو بوی: طبق گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حین بازی ایران و انگلیس، ترافیک داخل کشور بیش از ۱۵۰۰ گیگا بیت بر ثانیه افزوده شد و رکورد جدیدی در این عرصه ثبت گردید.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار پستی در یک پیامرسان داخلی اظهار داشت: امسال با تدبیر خوب سازمان صدا و سیما پخش زنده بازی های جام جهانی غیر از تلویزیون و رادیو بوسیله سکوهای داخلی هم صورت گرفت. من هم به اتفاق برخی از معاونین بوسیله تلوبیون بازی را در اتاق جلسات وزارتخانه دیدیم، انصافا کیفیت تصویر هم خوب بود.

البته ارائه این کیفیت نتیجه زحمات چند هفته اخیر همکارانم در بخش های مختلف وزارتخانه و نیز همکاری اپراتورهای مخابراتی بوده تا دیدن این تصاویر برای هموطنان عزیز تجربه خوبی را رقم بزند. افزایش ظرفیت نقاط تبادل ترافیک اینترنت (IXps) در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد حل مشکل اشباع (congestion) بین اپراتورها، افزایش منابع پردازشی مورد نیاز سکوهای پخش زنده و چندین اقدام دیگر همچون کارهایی بود که در طول این مدت انجام شد. خوشحالم که اعلام کنم در حین بازی ایران و انگلیس، ترافیک داخل کشور بیش از ۱۵۰۰ گیگا بیت بر ثانیه افزوده شد و رکورد جدیدی در این عرصه ثبت گردید.

ما تا پایان بازی های جام جهانی در کنار هموطنان عزیز هستیم و تلاشمان این است با پایش و ارتقای مداوم زیر ساخت های ارتباطی کشور تجربه کاربری خوبی را برای هموطنان عزیز در طول مشاهده بازی های جام جهانی رقم بزنیم. خوشحال میشوم همینجا تجربیات خودتون رو دراین زمینه با من به اشتراک بگذارید.

پیش از این هم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر حمایت و تقویت پلت فرم های داخلی تاکید کرده و گفته بود آنچه که من احساس وظیفه می کنم و در حال انجام است، تقویت پلتفرم های داخلی و پشتیبانی از آن هاست تا کسانی که وارد این پلتفرم ها می شوند، حتی مردم، ابزار کسب وکار برایشان فراهم شود؛ فارغ از این که چه اتفاقی می افتد، اگر تصمیم گیری هم بشود که پیامرسان های خارجی محدود شده باز شوند، یک پلتفرم داخلی هم وجود دارد با این همه حمایت و امکاناتی که دولت فراهم نموده است و بعد از آن مردم انتخاب می کنند. پلت فرم های خارجی هم هستند که هیچ کدام از موارد در آن نیست.

گفتنی است حمایت دولت برای ارتقاء و پشتیبانی از پلتفرم های داخلی ادامه طی سالهای قبل ادامه داشت اما این روند در دو ماه گذشته به سبب ایجاد محدودیت برای دو پیامرسان خارجی از طرف مراجع ذی صلاح شتاب بیشتری به خود گرفت به شکلی که طرح پشتیبانی از کسب و کارهای اینترنتی و سکوهای داخلی در تاریخ ۱۰ آبان سال جاری با حضورعیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- رونمایی گردید.

منبع:

You may also like