سئو بوی: غول اینترنتی آمازون سرگرم برنامه ریزی برای اخراج حدود ۱۰ هزار کارمند در موقعیت های اداری و فناوری است.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، این اخراج انبوه که روزنامه نیویورک تایمز قبل تر گزارش کرده بود، معادل حدود سه درصد از کارمندان اداری آمازون است. منابع آگاه به رویترز گفتند: شمار دقیق اخراج ها ممکنست تغییر کند برای اینکه واحدهای آمازون سرگرم مرور اولویت هایشان هستند.

یک منبع مطلع به رویترز اظهار داشت: این فروشگاه اینترنتی می خواهد مشاغل را در واحد دستگاه های خود که گجت های دستیار صوتی الکسا و دوربین های امنیتی خانگی را تولید می کند و همین طور در واحدهای منابع انسانی و خرده فروشی تعدیل کند. هنوز مشخص نیست آمازون چه زمانی کارمندانش را از این تصمیم باخبر می کند.

این منبع مطلع علت اخراج های گسترده در آمازون را فضای اقتصاد کلان نامعلوم پیش روی آمازون و شرکت های دیگر خواند.

این خبر بعد از موج گسترده اخراج در بخش فناوری منتشر می شود که بعد از استخدام های سریع، حالا نگران رکود است. متا پلتفرمز که شرکت مادر فیسبوک است، هفته گذشته اعلام نمود بیش از ۱۱ هزار موقعیت شغلی معادل ۱۳ درصد از کارکنانش را حذف خواهدنمود.

آمازون که در سیاتل مستقر است، کندی رشد فروش در فصل فروش تعطیلات را پیش بینی کرده است. برایان اولساوسکی، مدیر مالی آمازون ماه گذشته به خبرنگاران اظهار داشت: این شرکت نشانه های محدود شدن بودجه خانوار برای خرید را مشاهده کرده و همچنان درگیر تورم و هزینه های بالای انرژی است. آمازون اعلام نموده است استخدام کارکنان اداری را به مدت چند ماه متوقف خواهدنمود.

طبق گزارش هفته گذشته روزنامه وال استریت ژورنال، واحد دستگاه های آمازون طی سالهای اخیر بیش از پنج میلیارد دلار ضرر عملیاتی داشته است. این شرکت درحال بررسی قابلیت های جدید برای الکساست در صورتیکه برخی از مشتریان از این دستیار صوتی تنها برای معدودی از وظایف استفاده می نمایند.

با در نظر گرفتن کارکنان انبارها و حمل و نقل که شمار کارمندان آمازون را تا ۳۰ سپتامبر به بالای یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رساندند، تعدیل برنامه ریزی شده شامل کمتر از یک درصد از کارکنان بخش خرده فروشی می شود.

بر اساس گزارش رویترز، ارزش سهام آمازون امسال بیش از ۴۰ درصد ریزش کرده است و تا بعدازظهر دوشنبه، با ۱.۱ درصد کاهش، ۹۹ دلار و ۶۷ سنت معامله شد.
You may also like