سئو بوی: با توسعه همکاری ها و تبادل تجربیات شرکت های ایرانی و روسی فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، شرکت های بزرگ حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات ایرانی، محصولات دانش بنیان صنایع مخابراتی، دیجیتال و نرم افزار خودرا به روسیه و حوزه اورآسیا صادر خواهند کرد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – ویدیویی با عنوان ورود محصولات و خدمات فناورانه ایران در راه بازارهای جهانی در اینستاگرام منتشر نمود. در این ویدیو محمدامین آقامیری -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات- بیان کرده است: حوزه صادرات به خصوص در حوزه آی سی تی یکی از فرصت های بی نظیری است که جمهوری اسلامی ایران دارد. ما مجموعه توانمند بسیاری خوبی در کشور داریم، مجموعه دانش بنیان و شرکتهای قوی که محصولات و خدمات خوبی عرضه می دهند.
محمد خوانساری -رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران- هم اظهار کرده از مهم ترین اقداماتی که در برنامه قرار دادیم و در سالهای گذشته حداقل در وزارت ارتباطات سابقه ای ندارد این است که برای شرکتهای فعالی که در ایران به بلوغی در بازار خدمات فناوری رسیده اند، در بازار روسیه بازارسازی نماییم.
روسیه مقصد محصولات دانش بنیان ایرانی در حوزه آی سی تی
همینطور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که ۳۶ شرکت بزرگ ایرانی و روسی که در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات فعال می باشند، با برگزاری چند دور نشست بی واسطه در مسکو، راه های توسعه همکاری ها و تبادل تجربیات در زمینه «آی سی تی» را بررسی کردند. شرکتهای بزرگ حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات ایرانی، محصولات دانش بنیان صنایع مخابراتی، دیجیتال و نرم افزار خویش را به روسیه و حوزه اورآسیا صادر خواهند کرد.
در مذاکرات رو در رو بین شرکتهای دو کشور، چندین سند همکاری در زمینه صادرات محصولات فناورانه ایرانی به روسیه، همچون در زمینه صنایع مخابراتی، نرم افزار، سخت افزار و دیجیتالی به امضا رسید، تا بعد از خروج شرکتهای غربی از روسیه، از این پس محصولات با کیفیت ایرانی جای نمونه های اروپایی و آمریکایی را در بازار روسیه پر کنند.
ویچسلاو گرکوف، مدیر فناوری شرکت روس سورستال روسیه بعد از امضای تفاهمنامه با شرکت متناظر ایرانی اظهار داشت: ایران در حوزه فناوری مخابراتی سرآمد است و ما با انعقاد قرارداد بلندمدت، همکاری دوجانبه را توسعه خواهیم داد.
واسیلی بوژا، نماینده هلدینگ ارتباطات، هوش مصنوعی و نرم افراری روس دیتا هم اظهار داشت: تبادل تجربه بین ایران و روسیه برای ما جذاب و پرارزش است و با تفاهم های انجام شده، بزودی در حوزه های مختلف همکاریهای خویش را تقویت می نماییم.
آندرِی یاکیموف، معاون همکاریهای شرکت ارتیاطات بین الملل مسکو هم اظهار داشت: در نشست های دوجانبه با شرکتهای دانش بنیان ایرانی، تابحال سه سند همکاری امضا شده و سند دیگری هم در آستانه نهایی شدن است.
محمدامین آقامیری، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران هم ضمن اشاره به توانمندی شرکتهای دانش بنیان ایرانی در حوزه آی سی تی اظهار داشت: مجموعه شرکتهای ایرانی که برای انعقاد اسناد همکاری با شرکتهای روسی به مسکو آمده اند، دانش و توانمندی روز دنیا را در اختیار دارند و محصولات این شرکت ها در عرصه بین المللی قابل رقابت است.
زارع پور امروز، پنج شنبه برای رایزنی و مذاکره با وزیر ارتباطات، مخابرات و دیجیتال روسیه به مسکو سفر کرده است. امضاء اسناد همکاری بین دو وزارت خانه و بررسی راه های توسعه و تعمیق همکاریهای دو کشور در حوزه فناوری ارتباطات، بخصوص در شرایط جدید بین المللی، محور گفت وگوهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در روسیه خواهد بود.
منبع:

You may also like