یک شرکت آلمانی قراردادی را برای ساخت ۱۲ هزار پهپاد به منظور انتقال کالا در سرتاسر قاره آفریقا ظرف ۵ سال آینده به امضا رسانده است.

به گزارش سئو بوی به نقل از نیواطلس، با عقد این قرارداد رکورد تازه ای در زمینه نقل و انتقال بار هوایی تجاری در جهان با استفاده از پهپادها به ثبت خواهد رسید.
پهپاد وینگ کوپتر ۱۹۸ که بدین منظور ساخته خواهد شد دارای پهنای بال ۱۹۸ سانتیمتر است و می تواند حداکثر ۶ کیلوگرم بار را با خود حمل کند.
این پهپاد دارای هشت ملخ نصب شده بر روی بازوهایی است که از بال ها به سمت جلو و عقب کشیده شده اند. چهار پایه بیرونی و پیکربندی آیرودینامیکی همچون مزایای این پهپاد هستند. دو پایه جلویی داخلی قادر به کج شدن به میزان ۹۰ درجه به جلو برای ایجاد نیروی رانش افقی هستند، و دو پایه داخلی عقبی هم تا حدی کج می شوند.
حداکثر سرعت این پهپاد ۱۴۴ کیلومتر در ساعت است و می تواند حداکثر ۱۱۰ کیلومتر را طی نماید. سازگاری با شرایط مختلف آب و هوایی مزیت دیگر این محصول است که در هر مأموریت به صورت متوسط می تواند تا سه بسته را به نقاط مختلف برساند. نرم افزار طراحی شده برای نظارت بر پهپادهای مذکور و کنترل آنها می تواند به صورت همزمان تا ۱۰ پهپاد را مدیریت کند.
استفاده از پهپاد در آفریقا برای حمل و نقل بسیار منطقی است، چونکه در این قاره زیرساخت های ناکافی نه تنها مانعی برای توسعه اقتصادی می باشد، بلکه مراقبت های بهداشتی را هم دشوار می کند. این ناوگان از پهپادها، کالاها، داروها، نمونه های آزمایشگاهی و واکسن ها را با سرعت و دقت به مکان های دور منتقل می کنند.


منبع:

You may also like