سئو بوی: بیتکوین برای حفظ قیمت ۴۰ هزار دلاری تلاش می کند، اما روند ارزش آن کاهشی است.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، به صورت کلی، اغلب ارزهای رمزپایه پیشرو در هفت روز گذشته کاهش یافتند اما زیان به اندازه هفته قبل نبود.
ارز دیجیتال پیشرو، بیتکوین در هفته گذشته ۵ درصد سقوط کرد و تا لحظه نگارش این مقاله با قیمت ۴۰ هزار و ۲۰۵ دلار معامله شد. در همین حال، رقیب اتریوم در طول هفته ۵.۸ درصد کاهش پیدا کرد و الان با قیمت ۳۰۴۰ دلار معامله می شود.
سولانا، کاردانو و آوالانچ، سه «قاتل اتریوم» حدود ۸ درصد ضرر هفت روزه را ثبت کردند. تا لحظه نگارش این مقاله، سولانا ۱۰۲ دلار، کاردانو ۰.۹۵۳۶ دلار و آوالانچ ۷۷.۵۸ دلار معامله می شوند همینطور رمزارز لونا یا ترا، بیشترین ضرر را در میان ۳۰ سکه برتر هفته ثبت نمود و با افت ۱۵ درصدی به ۸۱.۳۱ دلار رسید.
روز دوشنبه، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، تاییدیه اصولی را از تنظیم کننده های مالی در ابوظبی به دست آورد که به بایننس چراغ سبز برای درخواست مجوز در امارات متحده عربی برای فعالیت بعنوان یک دلال دارایی مجازی می دهد. به قول بلومبرگ، در صورت موفقیت این صرافی می تواند از راه یک شرکت تابعه به مشتریان در سرتاسر منطقه منا خدمات عرضه نماید.
روز سه شنبه، شرکت پرداخت های رمزنگاری سیرکل از یک دور سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری به رهبری مدیر دارایی بلک راک خبر داد، بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان با بیشتر از ۱۰ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت است و برای نگهداری از ذخایر فیات که از استیبل کوین سیرکل یو اس دی سی پشتیبانی می کند، استفاده شده است.
روز چهارشنبه، چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس اعلام نمود که این شرکت درحال بدست آوردن فضایی در بزرگترین انکوباتور استارتاپی جهان، استودیو اف در پاریس است. این حرکت بخشی از سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری بایننس در فرانسه خواهد بود که نخستین بار در نوامبر اعلام گردید.
این معامله به این مفهوم است که استارت آپ های ارز دیجیتال منتخب بایننس انباشت مجانی و دسترسی به منابع مختلف در استیشن اف را در طول دوره نهفتگی خود، در کنار دسترسی به پشتیبانی از گروه و شرکای بایننس دریافت خواهند کرد.
همینطور کوین سوئیچ کوبر به دومین ارز دیجیتال بزرگ هند تبدیل شد و سپرده های نقدی را از راه سیستم پرداخت محبوب UPI غیرفعال کرد. سیستم UPI تحت نظارت بانک مرکزی قبلا به کاربران هندی امکان سپرده گذاری نقدی برای خرید ارزهای دیجیتال در صرافیهای کوین سوییچ و وزیر ایکس را می داد و دلیل تعلیق سپرده های UPI عدم قطعیت نظارتی ذکر شده است.
روز جمعه، مایکل بار، مشاور سابق ریپل و استاد حقوق، بعنوان نخستین گزینه جو بایدن، رئیس جمهور امریکا برای معاونت نظارت در فدرال رزرو ارائه شد. بایدن از زمان افشای فرمان اجرایی خود در اوایل ماه مارس، موضعی معتدل و سازگارانه در برابر ارزهای دیجیتالی اتخاذ نموده است چونکه به دنبال ادغام و تنظیم آن در سیستم مالی آمریکاست.
سرانجام، در همان روز، رگولاتورهای پرتغالی به بانک Bison مجوز دادند تا بعنوان نخستین بانک رمزنگاری در این کشور عمل کند. این بانک مجاز به راه اندازی دارایی های دیجیتال Bison است، یک شرکت تابعه که خدمات نگهداری و مبادله ارزهای دیجیتال را انجام می دهد.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۸۸ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۲۸ درصد کمتر شده است.
هم اکنون ۴۰.۷۹ درصد کل بازار رمزارزها در اختیار بیتکوین است. بیتکوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین بوجود آمد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹.۵۲ میلیارد دلار است که ۲۰.۶۲ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۵.۲۶ میلیارد دلار است که ۱۰.۶۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۳۹.۷۸ میلیارد دلار است که ۸۰.۳۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روز رسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۶: ۱۵ بامداد به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۴۰ هزار و ۴۰۹.۵۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۶ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۵۵ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۳ هزار و ۰۶۰.۱۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۴ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۱۴ درصد کاهش
۳- بایننس کوین
قیمت: ۴۱۷.۸۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۱۳ درصد کاهش
۴- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰۱ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
۵- سولانا
قیمت: ۱۰۲.۲۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۰ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۱۲ درصد کاهش
۶- کاردانو
قیمت: ۰.۹۵۱۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۲۶ درصد کاهش
۷- ریپل
قیمت: ۰.۷۷۷۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۶ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر۱.۶۱ درصد افزایش
۸- پولکا دوت
قیمت: ۸۰۵۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۲ درصد افزایش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۷۹ درصد کاهش
۹ – یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۹۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۳ درصد کاهش
۱۰- دوج کوین
قیمت: ۰.۱۴۳۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۲۲ درصد کاهش
منبع:

You may also like