طبق یک سند اتحادیه اروپا پلت فرم های آنلاین بزرگ باید سالانه تا ۰.۱ درصد از درآمد خالص سالانه شان را برای پوشش هزینه های نظارت بر پیروی از قوانین جدید بپردازند.

به گزارش سئو بوی به نقل از رویترز، قانون مذکور شرکتهای بزرگ را ملزم به انجام اقدامات بیشتر برای نظارت بر محتوای خود می کند.
کشورهای عضو اتحادیه اروپا و قانونگذاران احتمالاً در اواخر ماه جاری میلادی درباره قانون سرویسهای دیجیتال(DSA) به توافق می رسند. این اولین دفعه است که کمیسیون اتحادیه اروپا چنین هزینه ای بر شرکت ها تحمیل می کند.
اقدام مذکور در حالی انجام می شود که کمیسیون اتحادیه اروپا به دنبال منبع درآمد جدیدی برای ارتقای رشد اقتصادی منطقه است. دلیل این امر هم شیوع همه گیری کرونا و پشتیبانی از اقتصادی حافظ محیط زیست تر و دیجیتالی تر است. در همین راستا اتحادیه اروپا به کارشناسان زیادی نیاز دارد تا قوانین جدید فناوری را اجرا نماید.
در سند فاش شده آمده است: کل هزینه سالانه نظارت بر مبنای هزینه هایی تعیین می شود که کمیسیون در ارتباط با وظایف نظارتی خود تحت قانون جدید متحمل می شود. این هزینه بیشتر از ۰.۱ درصد از درآمد خالص سالانه تهیه کنندگان پلت فرم های آنلاین بزرگ (یا موتور کاوشهای بزرگ) در یک سال مالی نخواهد بود.
کمیسیون اتحادیه اروپا توضیح داده پلت فرم های آنلاین بسیار بزرگ با ۴۵ میلیون کاربر فعال ماهانه یا بیشتر مشمول قانون DSA می شوند.
به گفته یک منبع آگاه، مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا ماه گذشته به قانونگذاران و کشورهای عضو اعلام نمود هزینه مذکور امکان دارد به ۲۰ تا ۳۰ میلیون یورو در سال برسد.


منبع:

You may also like