سئو بوی: در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با وزیر ارتباطات و فناوری این کشور، راه های توسعه روابط دوجانبه در زمینه های مربوط به زیرساخت ها و امور نرم افزاری ارتباطات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، مهدی سبحانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه با «ایاد الخطیب»، وزیر فناوری و تکنولوژی این کشور دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار دو طرف درباب راه های گسترش همکاریهای دو کشور در زمینه ارتباطات و مخابرات و زیرساخت های مربوطه گفت و گو و تبادل نظر کردند.
الخطیب با اشاره به اینکه روابط ایران و سوریه در حوزه های مختلف روابطی راهبردی است، نسبت به توسعه روابط با تهران، خصوصاً در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استقبال کرد.
وی با اشاره به اینکه جایگاه سوریه، قبل از جنگ مقابل تروریسم در منطقه، در حوزه ارتباطات و شبکه تلفن همراه بسیار بالا بوده است، از عزم این کشور بمنظور رسیدن مجدد به این جایگاه بعد از پیروزی در جنگ نظامی مقابل دشمنان سخن گفت.
سفیر ایران نیز با اشاره به پیشرفت های کشورمان در حوزه های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر آمادگی کشورمان برای تبادل تجربیات با کشور سوریه دراین زمینه اصرار کرد.
وی همین طور ابراز امیدواری کرد که وزیر سوری طی سفر به تهران در آینده نزدیک، نسبت به امکانات و فناوری های پیشرفته ایران دراین زمینه ها، آشنایی کامل پیدا کند.
منبع:

You may also like