سئو بوی: شرکت هواوی تکنولوژیز که کسب وکار تلفن هوشمندش از تحریم های آمریکا لطمه دیده است، می خواهد مجوز طراحی های گوشی خودرا به شرکت های دیگر بسپارد تا بدین سان به قطعات ضروری برای تولید محصولاتش دسترسی پیدا کند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش کرد هواوی درحال بررسی دادن مجوز طراحی های خود به واحدی از شرکت PTAC چین است که سپس مبادرت به خرید قطعاتی خواهدنمود که هواوی تحت تحریمهای دوران ترامپ اجازه دسترسی به آنها را ندارد. این واحد که Xnova نام دارد، درحال فروش تلفنهای Nova هواوی در سایت خود است و با این شراکت می تواند دستگاه های برند خودرا برمبنای طراحی های این شرکت بزرگتر عرضه نماید.

یک منبع مطلع دیگر اظهار داشت: همین طور شرکت سازنده تجهیزات مخابراتی چینی TD Tech تلفن هایی خواهد فروخت که طراحی های هواوی را تحت برند خود خواهد داشت. از آنجائیکه مذاکرات ادامه دارد، این همکاریها هم ممکنست تغییراتی پیدا کند.

این اقدام ممکنست بهترین شانس هواوی برای نجات کسب وکار تلفن هوشمندش باشد برای اینکه تحریمهای آمریکا مانع دسترسی این شرکت به محصولات شرکت تراشه سازی تایوانی TSMC، اپلیکیشنهای گوگل و مودم های بی سیم ۵G کوالکام شده است. هواوی برای اولین بار از طرف دولت ترامپ هدف تحریم قرار گرفت و رشد منفی کسب وکار مصرفی این شرکت موجب کاهش فروش به مدت چهار سه ماهه متوالی شده است.

این شرکت حدود یک سال پیش برند آنر را به کنسرسیومی از شرکتهای دولتی چین در شنزن فروخت و این برند را از تحریمهای آمریکا آزاد کرد. جورج ژائو، مدیرعامل آنر گفته است این شرکت حالا می تواند قطعات را از شرکت هایی مانند کوالکام خریداری کند. موفقیت این جدایی هواوی را تشویق نموده است به دنبال شراکت های جدیدی باشد تا کسب وکار مصرفی خودرا زنده نگه دارد.

مهندسان هواوی بازطراحی مدارهای برخی از تلفنهای هوشمندی که قبل از این با تراشه های HiSilicon این شرکت کار می کردند را آغاز نموده اند تا بتوانند با پردازنده های کوالکام یا مدیاتِک منطبق شوند. هواوی انتظار دارد این شراکت فروش تلفنهای هوشمند شامل مدل های داخلی و مدل های عرضه شده توسط شرکایش را سال آینده به بالای ۳۰ میلیون دستگاه برساند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت بایدن هیچ نشانه ای از تسهیل تحریمهای آمریکا نشان نداده است. با این وجود منگ وانژو، مدیرمالی هواوی بتازگی توافقی منعقد کرد که وی را از درخواست استرداد آمریکا که سبب شده بود به مدت دو سال در کانادا در بازداشت خانگی بماند، آزاد کرد. مدیران هواوی شامل رن شنگفی، موسس هواوی و پدر خانم منگ قول داده اند به تولید تلفن هوشمند ادامه دهند.

منبع:

You may also like