سئو بوی: آلفابت که شرکت مادر گوگل است در آستانه تبدیل شدن به سومین شرکت آمریکایی است که به ارزش بازار دو تریلیون دلار دست پیدا می کند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، ارزش سهام شرکت آلفابت امسال تحت تاثیر بهبود هزینه برای تبلیغات دیجیتالی و رشد کسب وکار ابری، ۶۹ درصد رشد کرده است و روز پنج شنبه برای سومین روز متوالی افزوده شد و تنها ۲۹ میلیارد دلار با رسیدن به ارزش بازار دو تریلیون دلار فاصله داشت. تا حالا تنها اپل و مایکروسافت در آمریکا توانسته اند به این ارزش بازار برسند.

آلفابت امسال در بین بزرگترین شرکتهای فناوری آمریکایی از نظر میزان فروش، بهترین عملکرد را داشته است و انتظار می رود ارزش سهام این شرکت به سبب ارزش ارزانتر و نرخ رشد بالاتر نسبت به همتایانش، رشد بیشتری پیدا کند.

پیش بینی می شود فروش شرکت آلفابت امسال ۴۰ درصد افزایش پیدا کند که سریعترین رشد در یک دهه گذشته خواهد بود و برخلاف سایر همتایان وابسته به درآمدهای تبلیغاتی مانند اسنپ و توییتر است که درباب درآمدشان هشدار داده اند. در کلوب غولهای فناوری، انتظار می رود مایکروسافت شاهد رشد کمتر از نیم درصدی درآمدش در سال مالی جاری باشد.

این درخشش برای آلفابت راحت و بدون ریسک نبوده است. افزایش نرخهای بهره در دو ماه گذشته، ارزش سهام فناوری را تحت فشار قرار داده و صعود سهام را با چالش روبرو کرده است. بانک مرکزی آمریکا شروع روند تعدیل برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه را اعلام نموده است که قبل از این موجب سرازیر شدن پول به سمت بازارهای سهام به ویژه سهام فناوری شده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل هم در این میان با تفحص ضد انحصارطلبی روبروست. وزارت دادگستری آمریکا و گروهی از ایالتها از این شرکت به سبب سوءاستفاده از موقعیت برترش در فضای جست و جوی اینترنت شکایت کرده اند.

منبع:

You may also like