به گزارش سئو بوی خراسان رضوی محققان معتقدند، در دهه آینده پیشرفت فناوری بیشتری را نسبت به ۱۰۰ سال قبل تجربه خواهیم کرد و درک اثرات این تغییر می تواند از شوک های ناگوار به سیستم، افراد و سازمان ها جلوگیری نماید البته کسب و کارهایی که بیشترین پیشرفت در زمینه فناوری را داشته باشند، از نظر سرمایه گذاری هم در مکان مناسبی قرار دارند.
به نقل از ویفروم، سرعت تغییرات در بخش فناوری همیشه سریع بوده است؛ شرکت آمریکایی مکینزی اند کامپنی (McKinsey & Company) اظهار داشت: رشد تجارت الکترونیکی به اندازه ۱۰ سال، فقط در سه ماه آخر سال ۲۰۱۹ خلاصه شده است.
شرکت آمریکایی مکینزی اعلام نمود که برخی گرایش های برتر فناوری در شکل دهی دهه آینده نقش دارند و این فناوری های برتر هستند که توجه و سرمایه سرمایه گذاران و فناوران را به خود جلب می کنند و به احتمال زیاد در تغییر چهره محل کار مدرن هم تأثیر خواهند گذاشت و درک تأثیر آنها بر سازمان ها و افراد شاغل در آن می تواند راهکاری برای اجتناب از بدترین معایب اختلال باشد. این گرایش ها در ذیل عرضه شده است:
اتوماسیون و مجازی سازی
حدودا نیمی از فعالیتهای کاری موجود می تواند در چند دهه آینده به صورت خودکار صورت گیرد چونکه اتوماسیون و مجازی سازی متداول خواهد شد. تا سال ۲۰۲۵ بیشتر از ۵۰ میلیارد دستگاه به اینترنت صنعتی اشیا (IIoT) متصل خواهند شد و ربات ها، خودکارسازی، چاپ سه بعدی و موارد دیگر حدود ۷۹.۴ زتابایت (یک واحد از اطلاعات که برابر ۱۰۲۴ اگزابایت است) داده در سال تولید می کنند.
ارتباطات دیجیتال
ارتباطات دیجیتالی سریع تر با استفاده از اینترنت G ۵ و اینترنت اشیا می تواند قفل فعالیت اقتصادی را باز کند تا آنجایی که مک کینزی اظهار داشت: ارتباط سریع تر در تحرک، مراقبت های بهداشتی، تولید و خرده فروشی می تواند تولید ناخالص داخلی جهان را ۱.۲ تا ۲ تریلیون دلار تا سال ۲۰۳۰ افزایش دهد.


زیرساخت های توزیع شده
۷۰ درصد از شرکت ها تا سال ۲۰۲۲، از پلتفرم های ابر ترکیبی یا چند ابر بعنوان بخشی از زیرساخت فناوری اطلاعات توزیع شده استفاده می نمایند به این مفهوم که داده ها و پردازش را میتوان در ابر انجام داد اما سریع تر در دسترس دستگاه ها قرار خواهد گرفت. این روند به شرکت ها کمک می نماید تا سرعت را افزایش و پیچیدگی را کاهش دهند همینطور هزینه ها را ذخیره و دفاع سایبری خویش را تقویت نمایند.
نسل بعدی محاسبات
مک کینزی اعتقاد دارد که نسل بعدی محاسبات به یافتن پاسخ به مشکلاتی که سال ها بر علم و جامعه دامن زده است، کمک می نماید و توانایی های بی سابقه ای را برای مشاغل ایجاد خواهد نمود که شامل هوش مصنوعی کوانتومی و وسایل نقلیه کاملا خودران خواهد بود.
هوش مصنوعی کاربردی (AI)
ما هنوز در اوایل توسعه هوش مصنوعی هستیم و با پیچیده تر شدن این فناوری، از آن برای توسعه بیشتر ابزارهای برپایه فناوری مانند آموزش ماشین های تشخیص الگوها و سپس عمل به آنچه شناسایی کرده است، استفاده خواهیم کرد.
برنامه نویسی
در آینده شاهد ایجاد برنامه های کاربردی نرم افزاری بسیار قوی و بهتر از موارد امروز خواهیم بود البته امکان استانداردسازی و خودکارسازی نرم افزارها و فرآیندهای کد نویسی موجود هم فراهم خواهد شد.


انقلاب زیستی
مک کینزی می گوید: اتصال پیشرفت های علم بیولوژیکی تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد و زندگی خواهد داشت و خیلی از صنایع همچون بهداشت و کشاورزی، کالاهای مصرفی، انرژی و مواد را تحت تأثیر قرار خواهد داد. انقلاب بیولوژیکی که با استفاده از هوش مصنوعی، خودکارسازی و توالی DNA انجام می شود، توسعه ژن درمانی، داروهای فوق شخصی و راهنمایی های مبتنی بر ژنتیک در غذا و ورزش را نوید می دهد.
نسل بعدی مواد
پیشرفت در علم مواد می تواند بخش های مختلفی از بازار ازجمله داروسازی، انرژی، حمل و نقل، بهداشت، نیمه هادی و تولید را تغییر دهد و می تواند شامل موادی مانند گرافن و مولیبدن دی سولفید باشد.
فناوری های پاک
انرژی تجدیدپذیر، حمل و نقل پاک، ساختمان های کم مصرف و مصرف آب پایدار در مرکز روند فناوری پاک قرار دارند. مک کینزی می گوید که با کاهش هزینه های در ارتباط با فناوری پاک، استفاده از آنها گسترده تر می شود. مک کینزی اعتقاد دارد، شرکت ها باید با طراحی برنامه های بهبود عملیاتی در ارتباط با توسعه فناوری، تهیه، تولید و کاهش هزینه ها با فرصت های نوظهور ایجاد مشاغل همگام شوند.
منبع:

You may also like