سئو بوی: چین استخراج رمزارز را به لیست پیشنهادی از صنایعی که سرمایه گذاری در آنها محدود یا قدغن است، اضافه کرد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، “فهرست منفی” شامل بخشها و صنایعی می شود که برای سرمایه گذاران چینی و خارجی ممنوعه هستند.

رگولاتورهای چین امسال معاملات و استخراج رمزارز را ممنوع کردند و بانک مرکزی چین ماه گذشته وعده داد کارهای رمزارز غیرقانونی را پاکسازی کند. این سرکوبی موجب کاهش ارتباط صرافیهای رمزارز با کاربران چینی شده است.

چین همین طور کنترل روی گفتمان عمومی را شدت بخشیده و به سرکوب کسب وکار نمایش به سبب آلوده کردن جامعه پرداخته و از مرورگرهای موبایل خواسته است با انتشار شایعات، استفاده از تیترهای حساسیت برانگیز و انتشار محتوایی که ارزشهای سوسیالیسم را نقض می کند، مقابله کنند.

برنامه ریز دولتی چین اعلام نموده است سرمایه گذاری غیردولتی در انواع کارهای نشر شامل پخشهای تصویری زنده، گردآوری اخبار، ویرایش و نهادهای رسانه ای تصویری را متوقف می کند.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین اعلام نمود لیست پیشنهادی سال ۲۰۲۱ از صنایعی که سرمایه گذاری در آنها محدود یا قدغن است، به ۱۱۷ مورد در مقایسه با ۱۲۳ مورد در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرده است. صنایعی که در این لیست قرار دارند بدون دریافت موافقت دولت امکان سرمایه گذاری در آنها وجود ندارد.

منبع:

You may also like