به دنبال تصویب قانونی در کره جنوبی برای ملزم کردن اپل و گوگل به تغییر رویه های انحصارطلبانه اپ استورهایشان، این دو شرکت بیانیه هایی صادر و ضمن انتقاد از همراهی خود با مصوبات مذکور خبر دادند.

به گزارش سئو بوی به نقل از زد دی نت، این قانون پس از امضای رئیس جمهور کره جنوبی اجرایی می شود و به باعث آن اپ استورها حق ندارند بدون دلیلی موجه تأیید اپلیکیشن ها را به تأخیر بیندازند یا آنها را پاک کنند.
همچنین اپ استورها حق ندارند برنامه نویسان را وادار به استفاده از سیستم های پرداخت درون برنامه ای خود کنند و باید به برنامه نویسان در کره امکان دهند تا سیستم های پرداخت جایگزین ابداع کنند. شرکتهای متخلف معادل ۳ درصد درآمد خود در کره جنوبی را جریمه می شوند.
گوگل در واکنش به این مصوبه اطلاعیه ای صادر و اعلام نمود مدل پردازش پرداخت اپ استور این شرکت هزینه ها را برای مشتریان پایین نگه می دارد و پیشبرد اهداف مالی پلت فرم ها و توسعه دهندگان را ممکن می کند. ایجاد و اداره یک سیستم عامل و اپ استور برای ما هزینه دارد، درصورتیکه توسعه دهندگان هم همین هزینه ها را می پردازند ولی ما خودمان را با این قانون جدید تطبیق می دهیم و تلاش می نماییم مدلی را ایجاد نماییم که پشتیبان سیستم عامل و اپ استوری با کیفیت باشد. گوگل طی هفته های آتی دراین زمینه اطلاعات بیشتری منتشر می کند.
اپل هم در واکنشی ادعا نمود قانون جدید مشتریان را در معرض کلاهبرداری قرار می دهد، حریم شخصی را تضعیف می کند و مدیریت خریدها را دشوار می کند. ما معتقدیم در نتیجه این مصوبه اعتماد کاربران به خرید از اپ استور کاهش پیدا می کند. با این وجود اپل هم با طراحی سیستم های پرداخت خارج از اپ استور و انعطاف پذیری در مورد کمیسیون های دریافتی موافقت کرده است.


منبع:

You may also like