سئو بوی: فعالیت واحدهای استرالیایی و آمریکای شمالی شرکت جی بی اس بدنبال حمله سایبری سازمان یافته به سیستمهای فناوری اطلاعات این شرکت مختل شد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، این حمله موجب شد واحد استرالیایی شرکت جی بی اس که بزرگترین شرکت صنایع گوشتی جهان است روز دوشنبه تعطیل شود. جی بی اس اعلام نمود در کوشش برای حل این مسئله است.

این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود جی بی اس آمریکا روز یکشنبه ۳۰ مه متوجه شد هدف یک حمله سایبری سازمان یافته قرار گرفته که بر فعالیت سرورهای پشتیبانی کننده سیستمهای IT این شرکت در آمریکای شمالی و استرالیا تاثیر گذاشت. رسیدگی به این واقعه زمان خواهد برد و ممکنست مبادلات با مشتریان و تامین کنندگان را به تاخیر بیاندازد.

برنت ایست وود، مدیرعامل شرکت جی بی اس استرالیا به وب سایت بیف سنترال اظهار داشت: این حمله کارهای شرکت در ایالتهای گوناگون استرالیا را به تعطیلی کشاند اما وی نتوانست برآورد کند اختلال فعالیت این شرکت چه زمانی اختتام پیدا خواهدنمود.

شرکت برزیلی جی بی اس فعالیتهایی در کانادا و آمریکا دارد که روز دوشنبه به سبب تعطیلات عمومی روز یادبود تعطیل بود.

بر اساس گزارش رویترز، فعالیت فرآوری گوشت استرالیایی بدون دسترسی عادی به سیستمهای اینترنت و IT امکان پذیر نیست. کسب وکار پریمو اسمال گودز جی بی اس در ایالت کوئینزلند نیز بر اثر این حمله مختل شده است.

منبع:

You may also like