تولید آیفون ۱۲ اپل در کارخانه فاکسکان در هند به علت ابتلای کارگران به کووید ۱۹، بیشتر از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، کارخانه فاکسکان در ایالت جنوبی تامیل نادو آیفونهای ویژه بازار هند را تولید می کند که دومین بازار بزرگ تلفن هوشمند در جهان است.

تامیل نادو یکی از ایالتهایی است که در موج دوم شیوع کرونا به شدت درگیر شده است. مقامات تامیل نادو از روز دوشنبه در این ایالت قرنطینه کامل را به اجرا گذاشته و حمل و نقل عمومی را تعطیل کرده و فروشگاهها را بسته اند تا مانع گسترش شیوع بیماری شوند.

یکی از منابع آگاه به رویترز اظهار داشت: بیشتر از ۱۰۰ کارمند فاکسکان در این ایالت تست کووید ۱۹ مثبت داشته اند و این شرکت ناچار شده است ورود به کارخانه اش را تا اواخر ماه میلادی جاری ممنوع کند. کارمندان از روز دوشنبه اجازه خروج دارند ولی دیگر نمی توانند وارد کارخانه شوند و تنها بخش کوچکی از تولید حفظ شده است. بیشتر از ۵۰ درصد از ظرفیت تولید این کارخانه کاهش پیدا کرده است.

منابع آگاه به ظرفیت تولید این کارخانه اشاره نکردند. همینطور شمار کارگران این کارخانه معلوم نیست.

شرکت تایوانی فاکسکان که بزرگترین تولیدکننده قراردادی لوازم الکترونیکی در جهان و تولیدکننده بزرگ محصولات اپل است، اعلام نمود تست کووید ۱۹ شمار کوچکی از کارمندان در یکی از کارخانه هایش در هند مثبت شده و این شرکت از آنها حمایت خواهد نمود که شامل کمک پزشکی است.

فاکسکان در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود این شرکت سلامت و ایمنی کارمندانش را در بالاترین اولویت قرار می دهد و بنابراین است که همکاری نزدیکی با مقامات محلی و مقامات سلامت عمومی در هند دارد تا به این چالشها بپردازد و همه شرکتها با بحران کووید ۱۹ روبرو هستند.

هند به دنبال جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن، از منتقل شدن بخشی از تولید اپل از چین به بازارهای دیگر سود برد. اپل در مارس اعلام نمود تولید آیفون ۱۲ را در هند شروع کرده است. باآنکه سهم اپل از بازار هند که بیشتر گوشی های ارزانقیمت تقاضا دارند، کوچک است اما تیم کوک، مدیرعامل اپل در ژانویه اظهار نمود کسب و کار هند این شرکت در سه ماهه دسامبر ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ با کمک راه اندازی فروشگاه آنلاین، دو برابر شد.

فاکسکان هم اعلام نمود فروش قوی تلفن هوشمند به عملکرد مالی بهتر از حد مطلوب این شرکت در سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته کمک کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت تحقیقات بازار Canalys اعلام نمود رشد بازار هند در سه ماهه نخست ادامه داشت و اپل بیشتر از یک میلیون آیفون فروخت. تقاضا برای آیفون ۱۲ تحت تأثیر مونتاژ داخلی و پیشنهادهای مالی جذاب تقویت شد. اما بحران کووید ۱۹ و آمار بالای بیماران و قربانیان هندی در هفته های اخیر، دورنمای این بازار را تیره کرده است.

فاکسکان تنها تولیدکننده ای نبوده که از پاندمی صدمه دیده است. شرکت نوکیا و شرکت چینی اوپو هم به دنبال ابتلای کارگرانشان به کووید ۱۹، سال قبل تولید در کارخانه های هندی خویش را متوقف کرده بودند.

منبع:

You may also like