به گزارش سئو بوی شرکت شیائومی که یکی از بزرگترین سازندگان تلفن هوشمند چین است، با راه اندازی کسب و کار خودروی برقی هوشمند، رسما وارد صنعت خودروسازی شد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، این شرکت در ابتدا ۱۰ میلیارد یوان (۱.۵۲ میلیارد دلار) در زیرمجموعه خودروی برقی خود سرمایه گذاری خواهد نمود و سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلار در ۱۰ سال آینده را هدف گذاری کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، لی جون، مدیرعامل شرکت شیائومی بعنوان مدیرعامل واحد خودروی برقی هوشمند این شرکت فعالیت خواهد نمود.

ورود شیائومی به صنعت خودروی برقی به دنبال اقدامات مشابه سایر غولهای فناوری در چین و کشورهای دیگر صورت می گیرد. شرکت اینترنتی چینی بایدو در ژانویه اعلام نمود با شراکت با شرکت خودروسازی جیلی، یک واحد خودروی برقی تشکیل خواهد داد.

رویترز در فوریه گزارش کرده بود که شرکت هواوی که بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی و تلفن هوشمند چین است، سرگرم مذاکره با شرکت خودروسازی دولتی چانگان و شرکتهای دیگر برای تولید خودرو های برقی است.

همچنین گزارشهای مختلف از آن حکایت می کند که شرکت آمریکایی اپل هم مدتهاست در حال برنامه ریزی برای ورود به بازار خودروی برقی است.

رویترز هفته گذشته گزارش کرده بود شیائومی سرگرم مذاکره با شرکت خودروسازی گریت وال موتور برای کمک به تولید خودرو های برقی است اما این شرکت درباره گزارش مذکور اظهارنظر نکرده بود.

منبع:

You may also like