اپلیکیشن رسانه اجتماعی پارلر که محبوب طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکاست، ماه گذشته کوشش کرد به فروشگاه اپ استور اپل برگردد که با مخالفت این شرکت فناوری روبرو شد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اپل تلاش اپلیکیشن پارلر برای بازگشت به اپ استور را رد کرد. پارلر در ژانویه مدت کوتاهی بعد از حمله به کنگره آمریکا از جانب آشوب طلبان طرفدار ترامپ، از فروشگاه اپ استور اپل حذف شد. گوگل هم این اپلیکیشن را از فروشگاه پلی استور حذف نمود.

اپل با رد درخواست اپلیکیشن پارلر برای بازگشت به اپ استور، اعلام نمود نمادهای نازی و زبان نفرت پراکنی همچنان در این پلت فرم دیده می شود.

اپل در نامه ای به رئیس سیاست پارلر که توسط بلومبرگ مشاهده شده، اعلام نمود همان گونه که می دانید طراحان ملزم هستند قابلیتهای نظارت قوی بر محتوا به منظور شناسایی، جلوگیری و فیلتر محتوای مجرمانه با هدف پشتیبانی از سلامت و امنیت کاربران پیاده کنند. هیچ جایی برای محتوای نفرت پراکنی، نژادپرستانه و تبعیض آمیز در اپ استور وجود ندارد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، پارلر سه طراح iOS باقی مانده خویش را روز چهارشنبه مرخص کرد. این اپلیکیشن در ژانویه بعد از اینکه خدمات وب آمازون ضمن اشاره به ریسک واقعی فعالیت پارلر برای امنیت عمومی، خدمات میزبانی این سرویس رسانه اجتماعی را قطع کرد، به صورت کامل از دسترس خارج شد. با این وجود ۱۵ روز بعد بعد از یافتن میزبان وب جدیدی به نام اسکای سیلک، باردیگر آنلاین شد.

منبع:

You may also like