سئو بوی: کهگیلویه و بویراحمد در منطقه محروم لوداب از توابع شهرستان بویراحمد آموزش مجازی و شبکه شاد هیچ معنایی برای دانش آموزان ندارد و دانش آموزان مجبورند در فصل سرما جهت شرکت در کلاس درس مجازی به بالای کوه بروند.
در صورتیکه در بعضی از مناطق کشور در این وضعیت کروناویروس تنها مشکل دانش آموزان نداشتن گوشی است در این منطقه دانش آموزان هم اینترنت ندارند و هم گوشی و اصلا بعضی از خانواده ها توان خرید گوشی برای بچه هایشان را ندارند.
بیشتر دانش آموزان بخش لوداب همچون “درسی” و دهستان “زی زی”برای دسترسی به اینترنت و شرکت در کلاس های آنلاین باید به کوه بروند تا شاید در نقطه ای از کوه که اینترنت با سرعت کم است بتوانند درس بخوانند.
این دانش آموزان منطقه محروم لوداب همچون دانش آموزانی هستند که به سختی و در وضعیت کرونائی در حال گذراندن سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ هستند، پایین بودن سرعت اینترنت در این منطقه سبب شده است که هر روز حدود ۲ کیلومتر یا بیشتر راه را طی کنند تا به کوه و بیابانی برسند که در آن جا بتوانند از اینترنت جهت شرکت در کلاس استفاده کنند.
همین طور بعضی از دانشجویان منطقه لوداب نیز مجبور هستند به جهت اینکه از دیگر هم کلاسی های خود عقب نیفتند و بتوانند سال تحصیلی را به پایان برسانند، یا در شهر یاسوج مجبور به اجاره کردن خانه جهت استفاده از اینترنت پرسرعت برای شرکت در کلاس های مجازی می باشند و یا همچون این دانش آموزان شب را در کوه و بیابان به سر ببرنند و یا کلا قید تحصیل را بزنند.

مشروط شدن دانشجویان
«مجید ارجمند»، دهیار روستای زی زی یکی از روستاهای بخش لوداب در ارتباط با مشکل اینترنت و سختی های شرکت داشن آموزان منطقه در کلاس های مجازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: دانش آموزان دهستان “زی زی” که۱۰۰ خانوار جمعیت دارد و دارای دو مدرسه راهنمایی و ۷ مدرسه ابتدایی است بدلیل نبود اینترنت نمی توانند در این شرایط کرونائی در کلاس های مجازی شرکت نمایند.
وی ادامه داد: دانشجویان منطقه نیز برای شرکت در کلاس های درس مجازی نیز با این مشکلات مواجهند و حتی بعضی از دانشجویان بدلیل نبود اینترنت و شرکت نکردن در کلاس ها مشروط شدند.
۵۰ درصد روستاهای بخش لوداب با مشکل اینترنت مواجهند
«جمال روحانی»، بخشدار لوداب در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایسنا ضمن تایید مشکل اینترنت در سطح بخش و مشکلات دانش آموزان و دانشجویان جهت شرکت در کلاس های مجازی اظهار داشت: ۵۰ درصد روستاهای بخش لوداب با مشکل اینترنت مواجهند و امکان ورود دانش آموزان به شبکه شاد و شرکت در کلاس های مجازی اصلا مهیا نیست.
وی ادامه داد: دانش آموزان این بخش سرگردان هستند و به جهت اینکه بتوانند وارد شبکه شاد شوند و از آموزش های مجازی استفاده کنند به این کوه و تپه ها می روند تا بتوانند از آن استفاده کنند.
بخشدار لوداب اظهارکرد: تنها مشکل دانش آموزان بخش اینترنت نیست، بسیاری از دانش آموزان این بخش گوشی هم ندارند و در توان و بضاعت خانواده ها هم نیست که برای بچه هایشان گوشی بخرند.

نزدیک به ۴۰ درصد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد دسترسی به اینترنت ندارد
«هادی زارع پور»، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا دراین زمینه اظهار داشت: نزدیک به ۴۰ درصد دانش آموزان استان یا دسترسی به اینترنت ندارد، یا در جاهایی هستند که سرعت اینترنت خیلی پایین است و یا تمکن مالی برای خرید گوشی و تبلت ندارند.
وی ادامه داد: مشکل اینترنت را جهت شرکت دانش آموزان در کلاس های مجازی از اداره کل فناوری اطلاعات استانداری و شرکت مخابرات استان پیگیری کردیم.
زارع پور اظهارکرد: همین طور با خیرین رایزنی هایی کردم تا جهت خرید گوشی هوشمند و تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت و دارای تمکن مالی پایین کمک بگیریم.
گفتنی است که با وجود تماس چند باره خبرنگار ایسنا، مدیرعامل شرکت مخابرات استان کهگیلویه و بویراحمد تلفن خودرا پاسخ نداد.

منبع:

You may also like