به گزارش سئو بوی وزارت اقتصاد و اجتماعی دیجیتال تایلند از فیسبوک و توئیتر شکایت کرده چونکه آنها در مسدود کردن محتوای غیر قانونی در این کشور موفق نبوده اند.

به گزارش سئو بوی به نقل از آسوشیتدپرس، دولت تایلند روز گذشته فیسبوک و توئیتر را به ناتوانی در اجرای دستور دادگاه برای مسدودسازی محتوای غیر قانونی متهم و از آنها شکایت نمود.
«بودهیپونز پوناکانتا»(Buddhipongse Punnakanta) وزیر اقتصاد و اجتماع دیجیتال این کشور در یک کنفرانس خبری اعلام نمود این نخستین باری است که وزارتخانه او تحت قانون «جرایم کامپیوتر ای» تایلند چنین اقدامی را درباره شبکه های اجتماعی اتخاذ می کند.
البته قبلاً این وزارتخانه از وبسایت، مالکان حساب های کاربری و کاربران شبکه های اجتماعی شکایت کرده است.
شکایت مذکور در بخش پلیس ناظر بر جرایم فناوری ثبت شده است. به قول پوناکانتا، فیسبوک و توئیتر ۱۵ روز فرصت دارند تا حکم دادگاه برای مسدودسازی صدها حساب کاربری را اجرا کنند.
محتوایی که دولت تایلند خواهان حذف آن در فیسبوک و توئیتر شده، مواردی مانند قمار آنلاین، محتوای مستهجن، مواد مخدر و غیره را در بر می گیرد.
تایلند خواهان مسدود شدن ۶۶۱ حساب کاربری در فیسبوک بوده که تابحال ۲۱۵ مورد آن از پلت فرم حذف گردیده است. توئیتر هم تابحال ۶۹ حساب کاربری را مسدود کرده است.


منبع:

You may also like