سئو بوی: پس از قطع ارتباط کاری اپل و گوگل با هواوی به سبب فشارهای آمریکا، این شرکت می خواهد بطور مستقل برنامه ای طراحی کند که شناسایی افراد مبتلا به کرونا را تسهیل کند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ام اس پاور، صدها میلیون نفر از کاربران گوشیهای هواوی به سبب قطع الزامی همکاری این شرکت با مؤسسات آمریکایی قادر به استفاده از خدمات گوگل پلی و بارگذاری برنامه های آن نیستند. هواوی برای مقابله با این مشکل دست به کار شده و هم یک فروشگاه آنلاین عرضه اپلیکیشن های خود به نام HMS Core را راه اندازی کرده و هم طراحی برنامه ای برای ردگیری و شناسایی افراد مبتلا به کرونا را در دستور کار قرار داده است.
فروشگاه HMS Core دارای امکاناتی برای حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران نیز هست که آپلود ناشناس داده ها در فضای کلود، تضمین عدم ذخیره سازی اطلاعات شخصی و موقعیت مکانی، پاکسازی تاریخچه اطلاعات هر برنامه از گوشی پس از پاک کردن آنها و غیره را در بر می گیرد.
هنوز معین نیست برنامه ردیابی کرونای هواوی بوسیله بلوتوث عمل می کند یا خیر. این شرکت در مورد سازگاری یا عدم سازگاری برنامه مورد اشاره با برنامه های ردیابی کرونای اپل و گوگل هم سکوت کرده است.


منبع:

You may also like