سئو بوی: هفته گذشته میلیون ها نفر از کاربران سامسونگ در سراسر جهان یک پیام اطلاع رسانی عجیب را بر روی گوشیهای خود دریافت نمودند که تنها حاوی عدد یک بود و حالا سامسونگ دراین زمینه توضیح داده است.

به گزارش سئو بوی به نقل از رجیستر، مشکل مورد اشاره مربوط به اپلیکیشن Find my Mobile سامسونگ بوده و سامسونگ وقوع این مشکل را ناشی از یک نقص امنیتی دانسته است.
وب سایت سامسونگ در انگلیس وقوع این مشکل را حاصل یک نقص فنی دانسته که تنها برای ۱۵۰ نفر مشکل امنیتی به وجود آورده است. نگرانی ها دراین زمینه زمانی به وجود آمد که تعداد اندکی از کاربران اعلام نمودند آنها شاهد داده های شخصی گوشیهای برخی کاربران دیگر بر روی گوشیهای خود به دنبال ارسال عدد یک و بعد از ورود به فروشگاه آنلاین این شرکت بوده اند.
بنا بر اعلام سامسونگ همچون اطلاعاتی که به دنبال وقوع این نقص فنی قابل مشاهده بوده، می توان به چهار رقم آخر کارت اعتباری و نام و آدرس کاربران دیگر در زمان ورود به حساب کاربری اشاره نمود. سامسونگ برای حل این مشکل مجبور به غیرفعال کردن قابلیت لاگین شد و پس از رفع نقص امکان لاگین را مجدداً به وجود آورد.
کاربران در زمان ورود به بخش حساب کاربری فروشگاه آنلاین سامسونگ با شماره های همراه، آدرس های ایمیل، آدرس های ارسال بسته های پستی و لیست سفارشات اخیر افراد هم مواجه گشته اند.
تحلیل گران امنیتی می گویند هنوز بطور دقیق معین نمی باشد چه مشکلی عامل این رویداد بوده و سامسونگ باید توضیحات بیشتری دراین زمینه عرضه نماید.


منبع:

You may also like