به گزارش سئو بوی خیلی از تحلیل گران اخیرا برآورد کرده اند که سال آینده شاهد استقبال قابل توجه کاربران جهان از گوشیهای ۵G خواهد بود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اخیرا کارشناسان و تحلیل گران فعال در موسسه تحقیقاتی IDC برآورد و اعلام نموده اند که خریداری و استقبال کاربران از گوشیهای هوشمند مجهز به فناوری و قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G در سال ۲۰۲۰ میلادی به شدت رشد و افزایش پیدا خواهد نمود بگونه ای که این روند شاهد یک رشد ۱.۵ درصدی در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد بود؛ رقمی که فروش گوشیهای ۵G را به ۱۹۰ میلیون دستگاه خواهد رساند.
همینطور به قول این کارشناسان در گزارش مفصلی که در این خصوص تهیه، عرضه و منتشر نموده اند، سهم فروش و استقبال از گوشیهای جدید با فناوری ۵G در بازارهای جهانی در سال آینده میلادی به ۱۴ درصد خواهد رسید و این بدان معناست که ۱.۳ درصد از میزان فروش و سهم اولین گوشیهای ۴G در سال ۲۰۱۰ هم بیشتر و بالاتر خواهد بود.
طبق گزارش وب سایت techradar، هرچند که برخی دیگر از کارشناسان پیش تر پیشبینی کرده بودند که استقبال از گوشیهای ۵G تحت تأثیر عوامل و شاخص های مختلفی همچون اشباع بازار و قیمت های بالا چندان بالا و قابل توجه نخواهد بود اما به نظر می آید که توسعه برخی دیگر از تکنولوژی های جدید همچون خودرو های برقی و خودران و همینطور گوشیهای تاشو، ضرورت اتصال به شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G که با شعار اینترنت پرسرعت جای خویش را در خیلی از کشورهای پیشرفته باز کرده است، را بیشتر از پیش پررنگ کرده و احتمال موفقیت این محصولات را بالا برده است.
با عنایت به افزایش روز افزون محبوبیت تکنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شرکت های مختلف تکنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت که یک ماراتن و رقابت تنگاتنگی میان این غول های تکنولوژی درگرفته است و هر یک از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شرکت مخابراتی باشند که امکان دسترسی و بهره برداری از جدیدترین نسل از اینترنت ۵G را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.
اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) شروع کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به دنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می کنند.You may also like