سئو بوی: دارا خسروشاهی مدیر عامل اوبر بعد از انتقادات شدید کاربران اینترنت مجبور شد اظهارات خودرا درباره سلاخی جمال خاشقچی توسط جانیان عربستان سعودی پس بگیرد.

به گزارش سئو بوی به نقل از یاهونیوز، وی این جنایت سعودی ها را با مرگ یک عابر پیاده که در سال ۲۰۱۸ با یکی از خودرو های خودران شرکت اوبر برخورد کرده و فوت کرده است، مقایسه کرده بود. خسروشاهی افزوده بود: همه اشتباه می کنند و این بدان معنا نیست که نمی توان این اشتباهات را بخشید. من فکر می کنم که سعودی ها این مساله را جدی گرفته اند.
به دنبال این اظهار نظر هشتگ بایکوت اوبر در شبکه های اجتماعی و به خصوص توئیتر داغ شده و مورد توجه قرار گرفت. همین مساله موجب شد که خسروشاهی بابت اظهارات خود در پشتیبانی از عربستان سعودی مجبور به عذرخواهی شود. خسروشاهی در این مورد اظهار داشت: بابت این گفته خود متاسف است و در مورد آنچه بر سر جمال خاشقچی آمد هیچ امکان بخشش یا فراموشی وجود ندارد. من اشتباه کردم که این رویداد را یک اشتباه نامیدم.
وی افزوده است: من در آن لحظه چیزی را بر زبان آوردم که خودم هم به آن اعتقادی ندارم. سرمایه گذاران ما از مدت ها پیش از دیدگاه من در این زمینه باخبر هستند و من متاسف هستم که در این زمینه به شکلی شفاف اظهار نظر نکردم.
عربستان سعودی یکی از بزرگترین سهام داران اوبر است و حدود ۱.۹ میلیارد دلار در این شرکت آمریکایی سرمایه گزاری نموده است.
یاسر الرومایان مدیرعامل بنیاد سرمایه گذاری دولتی سعودی نیز از اعضای هیات مدیره اوبر است. محمد بن سلمان ولیعهد سعودی خود از عوامل مستقیم صدور دستور ترور جمال خاشقچی بوده و وی نیز در مصاحبه ای در شهریور ماه گذشته، قتل خاشقچی را یک اشتباه توصیف کرده بود.


منبع:

You may also like