به گزارش سئو بوی برای حل معضل فیشینگ به تازگی مرکز ماهر یک سامانه ضدفیشینگ را بوجود آورده که به صورت افزونه روی مرورگر نصب شده و به کاربر اخطار لازم را ارائه می دهد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، یکی از اقدامات کلاهبرداران این است که با راه اندازی سایت های جعلی که شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می کنند؛ در این شیوه که اصطلاحاً به فیشینگ مشهور است، از راه اطلاعات واردشده توسط کاربران در صفحات جعلی حساب های بانکی قربانیان خالی می شود.
افزونه ضدفیشینگ درگاه بانکی، توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان با حمایت مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای)، با هدف شناسایی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب از درگاه های جعلی پرداخت اینترنتی ساخته شده است. با فعال بودن این افزونه و هنگام هدایت کاربر به صفحات پرداخت اینترنتی در یک سایت، به صورت خودکار اصل بودن یا فیشینگ بودن آن صفحه تشخیص داده شده و پیام مناسبی به کاربر نمایش داده می شود.
با استفاده از این افزونه، با رفتن به درگاه بانکی سایت ها در صورتیکه صفحه پرداخت اصل باشد، پیامی در خصوص اصل بودن آن نمایش داده می شود و شما می توانید با خیال آسوده پرداخت اینترنتی خویش را انجام دهید. در صورت جعلی بودن هم یک پیام اخطار نمایش داده شده و جهت بررسی بیش تر به صفحه وب افزونه هدایت می شوید. در این هنگام پرداخت خویش را انجام نداده و آدرس سایتی که توسط آن به درگاه جعلی هدایت شده اید را در قسمت گزارش مردمی ارسال کنید.
از آنجائیکه بررسی ها نشان داده است اغلب قربانیان فیشینگ از راه گوشی همراه گرفتار این دام می شوند، برای حفظ امنیت پرداخت الکترونیک و پیشگیری از سرقت کارت های بانکی خود سفارش می شود مرورگر یاندکس یا فایرفاکس اندروید را روی گوشی همراه خود نصب کرده و با نصب افزونه ضد فیشینگ روی آن، پرداخت اینترنتی مطمئنی داشته باشید.
این افزونه آدرس درگاه پرداخت جعلی را جهت بررسی بیش تر به سرور ارسال می کند. با کلیک روی دکمه فعال سازی، شما با این مورد موافقت می کنید. در غیر این صورت، با کلیک روی دکمه انصراف، افزونه غیرفعال خواهد ماند.
با کلیک روی آیکون افزونه در کنار نوار آدرس و خواندن خط مشی رازداری، روی گزینه فعال سازی کلیک کنید تا افزونه فعال شود. با فعال بودن افزونه، در صورت تشخیص درگاه جعلی پرداخت اینترنتی یک اخطار برای شما نمایش داده شده و جهت بررسی بیشتر URL آن به سرور ارسال خواهد شد و فقط درگاه هایی امن هستند که افزونه پیام اصالت آنرا به شما نشان دهد، در غیر این صورت درگاه جعلی است.

You may also like