سئو بوی: اپل اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که نشان داده است برنامه های این شرکت برای تولید گوشی با نمایشگر تاشو و با فناوری های پیشرفته جدی است.
به گزارش سئو بوی به نقل از آسین ایج، اپل که اخیرا مدلهای جدید گوشی آیفون خودرا عرضه نموده، می خواهد در آینده نزدیک مدلی از آیفون با نمایشگر تاشو را هم عرضه نماید. برمبنای حق اختراع تازه ثبت شده اپل در اداره علایم تجاری و ثبت اختراعات آمریکا، گوشی آیفون تاشو دارای نمایشگری منعطف بوده و در آن از یک سنسور فشارسنج خاص برای جلوگیری از لطمه دیدن نمایشگر در زمان قرار گرفتن دو بخش آن بر روی یکدیگر استفاده شده است.
اپل از سال ۲۰۱۱ در حال برنامه ریزی برای تولید گوشی تاشو است و اختراع های مختلفی را نیز در این زمینه به ثبت رسانده است. البته این شرکت برای مخفی کردن برنامه های خود در این زمینه نیز به شدت در تلاش است. برای اتصال دو بخش نمایشگر این گوشی تاشو از یک لولا استفاده می شود و یک مدار کنترل خاص تغییر موقعیت دو بخش نمایشگر را بررسی می کند تا در صورت تغییر وضعیت، گوشی به وضعیت عملیاتی بازگردد. از همین ابزار برای تغییر وضعیت نمایش داده ها بر روی نمایشگر در زمان تازدن آن نیز استفاده می شود.


منبع:

You may also like