سئو بوی: از طرف دانشگاه صنعتی امیرکبیر چالش فناورانه در زمینه هوش مصنوعی به منظور بازشناسی خودکار چهره در پنجمین دوره مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر انجام می شود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، بازشناسی چهره افراد یکی از قابلیت های پیچیده سیستم بینایی انسان است؛ چون که انسان می تواند با دیدن تنها یک تصویر از چهره یک فرد، چهره همان فرد را حتی در صورت تغییر چهره در طول زمان شناسایی کند.

ازاین رو بازشناسی چهره همچون مسائل مطرح و مورد توجه در حوزه هوش مصنوعی در چند دهه گذشته بوده و تحقیقات زیادی تا کنون در این زمینه صورت گرفته و در سال های اخیر پیشرفت های حوزه یادگیری ماشین و رشد و گسترش استفاده از دوربین های مدار بسته در محیط های مختلف توجه به مسئله بازشناسی خودکار چهره را افزایش داده است.

بر این اساس از جانب دانشگاه صنعتی امیرکبیر مسابقه هوش مصنوعی با مبحث چالش بازشناسی چهره با هدف کمک به تحقیق و توسعه و تشویق محققان فعال در زمینه بازشناسی خودکار چهره و همینطور فراهم آوردن بستر لازم جهت ارزیابی کارهای صورت گرفته در این عرصه برگزار می گردد.

در این مسابقه مجموعه ای از تصاویر چهره چند فرد مشخص بعنوان داده های آموزشی در اختیار تیم های شرکت کننده قرار می گیرد و تیم های شرکت کننده باید الگوریتم های خویش را با استفاده از این تصاویر آموزش داده و چهره این افراد را در یک مجموعه تصویر آزمایشی جستجو کنند.

امتیاز هر یک از تیم ها بر مبنای تعداد تشخیص های درست و اشتباه آن تیم محاسبه می گردد. در این مسابقه امکان ارزیابی ماهانه تیم ها وجود خواهد داشت.
مهلت شرکت در نخستین دوره مسابقه آخر شهریور ماه جاری اعلام شده است و دور دوم این مسابقه در مهرماه سال جاری برگزار می شود.

به تیم های برگزیده ماهانه و سالانه جوایز نقدی اهدا می شود.
منبع:

You may also like