سئو بوی: خیلی از کارشناسان برآورد کرده اند که احتمالاً در آینده ای نزدیک هوش مصنوعی قادر به شناسایی هوشمندانه سارقان در اماکن عمومی خواهد بود.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی همچون تکنولوژی های جدید و منحصر بفردی هستند که اخیرا توانسته اند تغییر و تحولات عظیمی را در صنایع و عرصه های مختلف ایجاد کنند.
با عنایت به گسترش روزافزون فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تکنولوژی و غیره، خیلی از شرکت های فعال در عرصه های گوناگون معتقدند که این فناوری ها به صورت کامل فعالیت هایشان را تحت تأثیر قرار خواهد داد، به گونه ای که دیگر نیازی به وجود چنین استارتاپ و شرکت هایی در جهان نخواهد بود و کارکنان آنها باز با روبات و کامپیوتر های مجهز به هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.
طبق گزارش وب سایت WORLD OF BUZZ، کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری هر از گاهی با انتشار گزارشی جدید به تشریح کاربردهای مختلفی که هوش مصنوعی می تواند داشته باشد، می پردازند و حالا باز اعلام نموده اند که هوش مصنوعی در سال های آتی به احتمال زیاد به مرحله ای از تکامل و شکوفایی خواهد رسید که می تواند سارقان و مجرمان احتمالی حاضر در اماکن عمومی را شناسایی کرده و با تشخیص هوشمندانه آنها در بین خیل عظیمی از جمعیت، به افزایش امنیت افراد و شهروندان در سطح شهر کمک بسزایی کند.
پیش تر گفته شده بود که هوش مصنوعی قادر می باشد جایگزین خیلی از مشاغل در جوامع مختلف شود که البته همین امر سبب نگرانی دولت ها و مردم شده بود چراکه تعداد زیادی از افرادی که الان دارای شغل هستند، در سال های آینده به خاطر پیشرفت علم و تکنولوژی بیکار خواهند شد.You may also like