به گزارش سئو بوی گزارش های انتشار یافته از آن حکایت می کند که گوگل در حال توسعه اپلیکیشن های جدیدی است که برای کاربران با مشکلات شنیداری سودمند و کاربردی به حساب می آید.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، از آنجایی که خیل عظیمی از کاربران موبایل، تبلت و کامپیوتر با مشکلات دیداری و شنیداری مواجهند، خیلی از کارشناسان و منتقدان از غول های تکنولوژی و شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن در جهان درخواست کرده اند که به فکر این دسته از کاربران هم باشند و برنامه های موردنیاز را جهت استفاده و بهره برداری از سرویس های جدید و تکنولوژی های جدید توسعه داده و برای دسترسی آنها در بازارهای جهانی عرضه کنند.
حالا به نظر می آید که گوگل بعنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه فناوری و تکنولوژی می خواهد بر روی توسعه یک اپلیکیشن جدید برای آن دسته از افراد و کاربرانی که با مشکلات شنیداری مواجهند، کار کند تا نظر و رضایت آنها را هم به دست بیاورد.
یکی از این اپلیکیشن ها Live Transcription نام دارد که به کاربران این امکان را می دهد گفته های مخاطبان آنها به صورت کاملاً هم زمان روی صفحه گوشی هوشمند آنها قرار گرفته و آنها قادر خواهند بود به صورت نوشته و تایپ شده آنها را بخوانند و متوجه شوند.
این برنامه بدون شک به افراد ناشنوایی که در جامعه عملکرد فعالانه ای دارند، کمک بسزایی خواهد کرد، چراکه امکان برقراری تماس و ارتباط مؤثر با افراد حاضر در جامعه را به آنها می دهد.
یکی دیگر از اپلیکیشن های مذکور، Sound Amplifier است که به کاربران اجازه می دهد در اماکن شلوغ و پر سر و صدا، صداهای مزاحم اطراف را حذف کرده و به شنیده شدن سخنان و گفته های مخاطبان کمک نماید.
بر مبنای گزارشی که در وب سایت phonearena آمده است، گوگل می خواهد این دو اپلیکیشن را با همکاری دانشمندان و متخصصان فعال در دانشگاه Gallaudet توسعه دهد که بنا بر گفته های این شرکت، در ابتدا به بالغ بر ۷۰ زبان زنده در جهان تسلط دارد و می تواند در موارد بسیاری به کاربران ناشنوا در جهان کمک نماید.You may also like