به گزارش سئو بوی وزیر ارتباطات اعلام نموده که از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات شامل استفاده بهینه از باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ و تعیین تکلیف داکت ها و سیم مسی در لایحه بودجه خبری نیست.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، پس از این که لایحه بودجه ۹۸ امروز ازسوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد، محمدجواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات موضوعاتی را با استفاده از صفحه خود در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر نمود.
به قول آذری جهرمی، از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات در لایحه بودجه خبری نیست. پیشنهاد استفاده بهینه از باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ که صرفه جویی گسترده در هزینه های سرمایه گذاری و هم قدرت خلق ثروت چند هزار میلیاردی را داشت و هم پیشنهاد تعیین تکلیف داکت ها و سیم مسی که انحصار کنونی آن، مانع توسعه است، ‏از این دو پیشنهاد جهت بررسی، یکی به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شد و دیگری به کمیسیون فرعی اقتصاد. این یعنی یکسال از دست دادن زمان.

‏وزیر ارتباطات همینطور با بیان این که درآمدهای دولت در حوزه ارتباطات همان ۶۴۰۰ میلیارد سال ۹۷ تعیین شده است گفته که پیش بینی تحقق این درآمد در سال ۹۷، ۵۲۰۰ میلیارد تومان است. پیش بینی ابتدایی ما برای ۹۷ همان ۵۲۰۰ بود که در قانون ۶۴۰۰ دیده شد و امسال سقف بودجه واقعی تر دیده شده، امکان دارد با برخی تصمیم ها این عدد هم محقق نشود.
‏او همینطور گفته است مطابق مصوبه مجلس، همه درآمدهای حوزه ارتباطات بایستی در توسعه زیرساختهای آن هزینه شود. در قانون سال قبل، به ۳۹درصد کاهش یافت. سال قبل ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال لحاظ شده که تخصیص کنونی آن “صفر” است. امسال اسما ۵۰ درصد اعتبارات بازخواهد گشت هر چند رسما را خدا می داند.
‏به گفته او نخستین شفاف سازی بودجه ای این است که سازمان برنامه و بودجه جدول مقایسه ای تخصیص ها به دستگاه ها طی چهار سال اخیر را به تفکیک منتشر کند. امری که به اصلاح ساختار اداره کشور کمک شایانی خواهد نمود. ‏دومین و مهمترین ‎شفاف سازی بودجه ای این است که در شرایط عدم تحقق اعتبارات، به صورت روشن بگوییم کدام ماموریت ها تعدیل شده است. تعدیل اهداف برنامه های بالادستی در کنار کاهش بودجه ها بایستی به صورت دقیق روشن شود.
وزیر ارتباطات هم چنین اظهار داشت که سومین مورد ‎شفاف سازی این است که بگوییم ردیف بودجه توسعه ‎دولت الکترونیکی که مورد تاکید همه مسئولان نظام است و در سخنان رئیس جمهور محترم هم مورد تاکید قرار گرفت، کجاست و بناست چگونه هزینه شود؟
You may also like