به گزارش سئو بوی گزارش سازمان ملل نشان داده است هم اکنون ۳.۹ میلیارد نفر در سراسر جهان آنلاین هستند و تا آخر ۲۰۱۸ میلادی ۵۱.۲ درصد جمعیت جهان از ورلد واید وب استفاده می نمایند.

به گزارش سئو بوی به نقل از دیلی میل، به نظر می آید اینترنت به سرعت در سراسر جهان در حال گسترش است. در حقیقت الان ۳.۹ میلیارد نفر در سراسر جهان آنلاین هستند. این بدان معناست که برای اولین بار نیمی از جمعیت جهان به اینترنت متصل هستند.
آژانس فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملل(ITU ) در گزارشی اعلام نموده تا آخر ۲۰۱۸ میلادی ۵۱.۲ درصد جمعیت جهان از world wide web استفاده می نمایند.
هولین ژو مدیر ITU در اطلاعیه ای اظهار داشت: تا آخر ۲۰۱۸ میلادی میزان استفاده از اینترنت از نقطه عطف ۵۰/۵۰ می گذرد. البته هنوز عده زیادی از مردم جهان منتظر دستیابی به مزایای اقتصاد دیجیتال هستند. وی همینطور خواهان پشتیبانی بیشتر برای نوآوری های فناوری و تجاری شد تا انقلاب دیجیتال گسترش یابد.
طبق گزارش ITU رشد میزان استفاده از اینترنت در ثروتمندترین کشورهای جهان، کند و البته با ثبات بوده است. در ۲۰۰۵ میلادی ۵۱.۳ درصد جمعیت این کشورها از اینترنت استفاده می کرد و الان این رقم به ۸۰.۹ درصد رسیده است.
اما بیشترین میزان رشد به کشورهای در حال توسعه متعلق می باشد. هم اکنون ۴۵.۳ درصد از مردم این کشورها به اینترنت متصل هستند. حال آنکه ۱۳ سال قبل این رقم فقط ۷.۷ درصد بود.
در آفریقا هم رشد قابل توجهی دیده می گردد. به طوریکه تعداد کاربران اینترنت دربازه زمانی ۱۳ ساله ۱۰ برابر شده و از ۲۱ درصد به ۲۴.۴ درصد رسیده است.
همچنین این گزارش نشان داد هرچند میزان اشتراک خطوط تلفن ثابت در سراسر جهان در حال کاهش است و الان فقط ۱۲.۴ درصد است، اما تعداد اشتراک تلفن همراه هم اکنون حتی بیشتر از جمعیت جهانی است.
علاوه بر آن تحقیق نشان داده است اشتراک های پهنای باند موبایل از ۴ اشتراک در هر ۱۰۰ نفر در سال ۲۰۰۷ به ۶۹.۳ هم اکنون افزایش یافته است.
در حال حاضر در سراسر جهان ۵.۳ میلیارد مشترک فعال در زمینه پهنای باند تلفن همراه وجود دارد.
طبق این تحقیق ۹۶ درصد جمعیت جهان حالا در گستره شبکه اینترنت موبایل زندگی می کنند و ۹۰ درصد افراد می توانند با استفاده از استاندارد ۳G به اینترنت پرسرعت دسترسی یابند.

You may also like