سئو بوی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی ایران برای همکاریهای نزدیک و مشترک در عرصه تجارت الکترونیک برمبنای قوانین و ملاحظات دو کشور ایران و عراق آگاهی داد.

به گزارش سئو بوی به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سفر خود به عراق در دیدار با اثیر داود الغریری وزیر تجارت عراق، اظهار داشت: ایران آمادگی دارد تجربیات خودرا در بخش های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات در اختیار کشور دوست و برادر خود عراق قرار دهد.
زارع پور با اشاره به فعالیت گسترده سکوها و پلت فرم های فعال در عرصه تجارت الکترونیک و فروشگاه های اینترنتی، اشاره کرد: ایران در حوزه فروشگاه های اینترنتی، پرداخت آنلاین، فین تک ها، استارت آپ های مالی رشد داشته و آمادگی دارد همکاریهای نزدیک و مشترکی دراین زمینه برمبنای قوانین و ملاحظات دو کشور با عراق داشته باشد.
وی انتقال دانش ساخت، پرتاب و تصاویر ماهواره ای در عرصه فضایی و همکاری جهت راه اندازی منطقه آزاد مشترک اقتصاد دیجیتال بین دو کشور را از دیگر زمینه های همکاری دو کشور اعلام نمود.
وزیر ارتباطات اشاره کرد: در عصر فعلی کشوری که دارایی های دیجیتال و سایبری مثل سکوهای بومی اختصاصی نداشته باشد به صورتی مستعمره دنیای دیجیتال می شود بدین سبب برای حفظ بقا و استقلال باید به یکدیگر کمک نماییم تا هویت و استقلال داشته باشیم.
وزیر تجارت عراق نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از توانمندی ها و پیشرفت های ایران در حوزه های تجارت الکترونیک و تکنولوژی های جدید مالی، از علاقمندی کشورش جهت استفاده از ظرفیت ها و پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران برای توسعه تجارت الکترونیک در عراق یاد کرد.


منبع:

You may also like