به گزارش سئو بوی، شرکت ادوب، فناوری هوش مصنوعی مولد را به نرم افزار ویرایش تصویر فوتوشاپ اضافه کرد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، ادوب که در سن خوزه کالیفرنیا مستقر است، اعلام نمود که این شروع یک حرکت بزرگ برای افزودن فناوری های هوش مصنوعی به مجموعه برنامه های نرم افزاری این شرکت برای افراد حرفه ای خلاق است.

هرچند برنامه هایی مانند Dall-E شرکت OpenAI، با تبدیل فوری متن به تصاویر، توجه عمومی را به خود جلب کرده اند اما شرکت های بزرگ به سبب مسائل حقوقی پیرامون داده های مورد استفاده برای طراحی این سیستم ها، هنوز به شکل گسترده از آنها استفاده نکرده اند.

ادوب با بهره گیری از سیستم فناوری که “فایرفلای” می نامد و بطور مخصوص برای داده های تصویری مجاز برای استفاده، تولید شده و بگفته ادوب، می تواند در تنظیمات تجاری استفاده شود، به نگرانی های مذکور پرداخته است.

ادوب به مدت حدود شش هفته در یک وب سایت، این سیستم را آزمایش کرده و الان اعلام نموده که خاصیت هایی را بر این اساس، به فوتوشاپ که شاید شناخته ترین محصول این شرکت است، اضافه خواهدنمود.

یکی از خاصیت های جدید که Fill Generative نامیده خواهد شد، به کاربران امکان می دهد تا تصویر اصلی که با محتوای تولید شده از کامپیوتر بسیار نزدیک است را گسترش دهند یا خاصیت های را برمبنای یک توصیف متنی، اضافه کنند. به عنوان مثال، این خاصیت می تواند تصویر یک گل را گرفته و آنرا به دشتی از گل ها با رشته کوهی پشت آن تبدیل کند.

بر اساس گزارش رویترز، الی گرینفیلد، مدیر ارشد فناوری رسانه های دیجیتال ادوب اظهار داشت: هدف این ابزار، گرفتن جای هنرمندان گرافیکی نیست بلکه سریعتر کردن تولید تصاویر جدید با بهره گیری از ایده های گوناگون است. در گذشته، هنرمندان گرافیکی مجبور بودند ساعات ارزشمندی را برای جست وجوی بایگانی عکس و چسباندن قطعاتی از تصاویر موجود با دست، صرف کنند. این خاصیت هوش مصنوعی، این کار تولیدی را به طرز شایان توجهی سریع می کند.
You may also like