سئو بوی: سئو بوی: هند، گوگل را به سبب شیوه های ضد انحصارطلبی و بمنظور وادار کردن این شرکت آمریکایی برای تغییر رویکردش در قبال پلت فرم اندروید، ۱۳.۳۸ میلیارد روپیه (۱۶۱.۹۵ میلیون دلار)، جریمه کرد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، کمیسیون رقابت هند اعلام نمود گوگل از موقعیت برتر خود در بازار مانند جست و جوی آنلاین و فروشگاه برنامه برای اندروید، سوءاستفاده کرده تا موقعیت اپلیکیشنهایش مانند کروم و یوتیوب را در مرورگرهای وب موبایل و میزبانی ویدئوی آنلاین حفظ کند.

رگولاتور هند، گوگل را از تعدادی از توافقهای اشتراک درآمد با سازندگان تلفن هوشمند منع کرد و متذکر شد چنین شیوه هایی به گوگل کمک کرده است انحصاری ماندن خدمات جست و جو و عقب راندن رقبایش را تضمین کند.

در بیانیه کمیسیون رقابت هند آمده است: بازارها باید اجازه پیدا کنند برمبنای شایستگی رقابت کنند و این مسئولیت بر عهده بازیگران بزرگ بازار (در پرونده فعلی، گوگل است) که رفتارشان مانع رقابت برمبنای شایستگی نشود.

این شرکت آمریکایی با مجموعه پرونده های ضد انحصارطلبی و مقررات سخت گیرانه تر بخش فناوری در هند روبرو شده است.

دیده بان ضد انحصارطلبی هند بصورت جداگانه، درحال بررسی رفتار تجاری گوگل در بازار تلویزیون هوشمند و سیستم پرداخت درون برنامه ای این شرکت است.

تحقیقات مربوط به اندروید در سال ۲۰۱۹ بدنبال شکایت دو انجمن تحقیقات ضد انحصارطلبی و یک دانشجوی حقوق در هند، شروع شد. پرونده هندی گوگل، مشابه پرونده ای است که این شرکت در اروپا با آن روبروست و رگولاتورهای اروپایی مقابل این شرکت به علت وادار کردن سازندگان تلفن هوشمند برای نصب برنامه های گوگل در گوشی های اندرویدی، پنج میلیارد دلار جریمه صادر کرده اند.

رگولاتور هند به گوگل فرمان داد مانع حذف اپلیکیشنهای از پیش نصب شده مانند نقشه گوگل و جی میل در گوشی های اندرویدی نشود. همین طور از گوگل خواست به کاربران اجازه دهد در هنگام انجام اولین تنظیمات در دستگاهشان، موتور جست و جوی مورد نظرشان را برای همه خدمات مربوط، انتخاب کنند.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شرکت کانتر ریسرچ نشان میدهد که سیستم عامل اندروید گوگل در ۹۷ درصد از ۶۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در هند استفاده می شود.
You may also like