به گزارش سئو بوی، توئیتر روز گذشته اعلام نمود در وبسایت خود اطلاعات صحیح در رابطه با انتخابات میان دوره ای ماه نوامبر آمریکا و هم نحوه شناسایی و مقابله با پست های دروغین و فریبنده را منتشر خواهد نمود.

به گزارش سئو بوی به نقل از رویترز، مشاوران متخصص حقوق مدنی و اطلاعات نادرست در فضای آنلاین، شبکه های اجتماعی و پلت فرم های فناوری را متهم کرده اند که به اندازه کافی برای پیشگیری از افشای اطلاعات نادرست تلاش نمی کنند. توئیتر در تلاش است در این حوزه از خود رفع افترا کند.
توئیتر از سال ۲۰۱۸ تلاشهای خود برای مقابله با انتشار اخبار جعلی را به صورت مفصل سازماندهی و تصریح کرده این تلاش ها را در انتخابات میان دوره ای ۸ نوامبر هم انجام خواهد داد، انتخاباتی که طی آن برای صدها کرسی نمایندگی در مجلس نمایندگان و سنا تصمیم گیری می شود.
توئیتر امیدوار است از این طریق شناسایی و حذف محتوای فریبنده با هدف منصرف کردن مردم از رای دادن، تضعیف اعتماد عمومی به نتیجه انتخابات و عرضه جزئیات نادرست در مورد نتیجه انتخابات، تسهیل شود.
این شرکت در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا حجم زیادی از مطالب ارسالی کاربران و حتی شخص ترامپ را به دلیل محتوای دروغین حذف نمود و در نهایت چند روز بعد از آن که حامیان رئیس جمهور وقت آمریکا در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ به ساختمان کنگره ایالات متحده حمله کردند، توئیتر دونالد ترامپ را به صورت کامل تعلیق کرد.


منبع:

You may also like