اینستاگرام قابلیت پرداخت در چت را افزوده است که به کاربران در آمریکا امکان می دهد از شرکتهای کوچک در بخش پیامهای مستقیم این پلتفرم، خرید کنند.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، شرکت مِتا پلتفرمز اعلام نمود کاربران این اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس، می توانند به شرکتهای کوچک در بخش پیامی ارسال نمایند و در پیامهای مستقیم سفارش خویش را اعلام کنند. همینطور می توانند در همان رشته چت، وضعیت سفارش خویش را پیگیری کرده و اگر سوالی دارند، بپرسند.این قابلیت در جهت تلاش شرکت مِتا برای توسعه امکانات تجارت الکترونیکی در پلتفرمهای این شرکت، عرضه شده است.

مِتا در سال ۲۰۲۰ بخش شاپس (Shops) را راه اندازی نمود تا امکان یافتن و خرید محصولات در فیسبوک و اینستاگرام را برای کاربران فراهم آورد. این شرکت اعلام نمود شرکتهای کوچک در آمریکا که هم اکنون از شاپس استفاده نمی کنند، می توانند بدون احتیاج به استفاده از برنامه دیگری، محصولاتشان را در بخش پیامهای مستقیم اینستاگرام معرفی کرده، سفارش خرید بوجود آورده و پرداخت مشتری را دریافت نمایند.

بر اساس گزارش رویترز، قابلیت جدید اینستاگرام اجازه می دهد از سرویس پرداخت مِتا پی (Meta Pay) برای تکمیل خرید استفاده گردد.

شرکت مِتا اعلام نمود هر هفته یک میلیارد نفر در اپلیکیشنهای این شرکت، به شرکتها پیام می دهند، محصولات را جست و جو می کنند یا درخواست حمایت می کنند.

منبع:

You may also like