به گزارش سئو بوی اپلیکیشن شرکت هارمونی که انتقال کوینها بین بلاک چینها را تسهیل می کند، هک شد و ۱۰۰ میلیون دلار در جریان این هک، به سرقت برد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، هارمونی در توییتی اعلام نمود هک Horizon Bridge بامداد پنج شنبه صورت گرفت و این شرکت همکاری با مقامات ملی و متخصصان جرم شناسی را برای شناسایی عاملان این سرقت و برگرداندن وجوه مسروقه شروع کرده است.

این سومین هک یک پل بلاک چین مهم در سال میلادی جاری است. هکرها در فوریه، بیشتر از ۳۰۰ میلیون دلار از پل بلاک چین وارمهول به سرقت بردند. پل بلاک چین رونین در اواخر مارس حدود ۶۲۰ میلیون دلار را در یک حمله هک از دست داد. طبق ارزیابی محققان Chainalysis، حتی قبل از هک هارمونی، پول های به سرقت رفته از پل های بلاک چین، از یک میلیارد دلار فراتر رفته بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پل های بلاک چین در مقابل حملات هک صدمه پذیر هستند چونکه فناوری آنها پیچیده بوده و اغلب توسط تیم های ناشناس اداره می گردند. راه محافظت از وجوه مالی، اغلب نامعلوم است. میزان پول موجود در پل های در رابطه با بلاک چین اتریوم، در ۳۰ روز گذشته، ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده و به کمتر از ۱۲ میلیارد دلار رسیده است. این کاهش ناشی از افت شدید بازار ارزهای دیجیتالی و نگرانی های نقدینگی در ارتباط با وام دهنده سلسیوس نت ورک و صندوق تری اِرو کپیتال بوده است.
You may also like