حامیان یک طرح در ایالات متحده با هدف مهار انحصارطلبی پلت فرم های فناوری بزرگ مانند آمازون و گوگل با نزدیک به ۴۰۰۰ تماس تلفنی بر نمایندگان کنگره فشار آورده اند.

به گزارش سئو بوی به نقل از رویترز، منتقدان این طرح هم نامه ای ارسال کرده و به نمایندگان اعلام نموده اند تصویب طرح مذکور به مصرف کنندگان و کاربران صدمه می رساند.
این طرح با حمایت قوی دو حزبی در مجلس نمایندگان و سنا، بیشتر از هر قانون ضد انحصاری مورد توجه قرار گرفته است. در صورت تصویب طرح مورد اشاره شرکتهای فناوری از دستکاری موتورهای جستجوگر اینترنتی وابسته به خود و سایر خدماتشان با هدف پشتیبانی از مشاغل و خدمات وابسته به خود منع می شوند.
سناتور ایمی کلوبوچار و نماینده کنگره دیوید سیسیلین که حامیان اصلی این طرح هستند، پیشبینی کرده اند که از حمایت کافی برای تصویب طرح مذکور در کنگره برخوردار می باشند.
به گفته ایوان گریر از گروه مبارزه برای آینده، مدافعان طرح مذکور برای حفظ فشار، ضمن تماس با نمایندگان کنگره با ارسال ۲۶۰۰۰ ایمیل در این حوزه اطلاع رسانی کرده اند.
مخالفان هم فشار را ادامه داده و روز دوشنبه نامه ای به سناتورها ارسال کرده و اخطار دادند که این طرح نوآوری را می کاهد و به مصرف کنندگان صدمه می رساند.


منبع:

You may also like