شریل سندبرگ، مدیر امور عملیاتی شرکت متا (فیس بوک سابق) که همکاری نزدیکش با مارک زاکربرگ سبب رشد بزرگترین شبکه اجتماعی جهان شد، بعد از ۱۴ سال این شرکت را ترک می کند.

به گزارش سئو بوی به نقل از رویترز، انتشار این خبر در ابتدا سبب شد ارزش سهام این شرکت ۴ درصد کاهش پیدا کند، اما بعد از آخر ساعت معاملات، ارزش این سهام تقریباً ثابت باقی ماند.
او در این مورد نوشت: “وقتی در سال ۲۰۰۸ این شغل را بر عهده گرفتم، امیدوار بودم پنج سال در این نقش باشم. چهارده سال بعد، زمان آن فرا رسیده است که فصل بعدی زندگی ام را بنویسم.”
زاکربرگ در پست جداگانه ای در فیسبوک گفت، خاویر اولیوان، مدیر ارشد واحد رشد، بعنوان مدیر امور عملیاتی انتخاب خواهد شد، باآنکه او اضافه کرد که قصد ندارد نقش سندبرگ را مستقیماً در ساختار موجود شرکت جایگزین کند.
او خاطرنشان کرد: من فکر می کنم متا به جایی رسیده که منطقی است گروههای محصول و کسب و کار ما بیشتر یکپارچه شوند، نه این که همه کارکردهای تجاری و عملیاتی جدا از محصولاتمان سازماندهی شوند.
اولیوان بیشتر از ۱۴ سال در متا کار کرده و تیم هایی را رهبری کرده است که فیسبوک، اینستاگرام، واتس اپ و مسنجر را مدیریت می کنند.
سندبرگ دومین فرد مهم فیسبوک بعد از بنیانگذار آن زاکربرگ بوده که در زمان استخدام ۲۳ سال سن داشت، یکی از برجسته ترین مدیران شرکت و معمار اصلی مدل تجاری مبتنی بر تبلیغات فیسبوک است که اغلب مورد انتقاد قرار می گیرد.


منبع:

You may also like