عرضه برخی مدلهای لپ تاپ های تولیدی دل و لنوو و هم برخی از محصولات اپل به تعویق افتاده و علت این مسئله محدودیت های جدید کرونایی در چین است.

به گزارش سئو بوی به نقل از رویترز، تحلیل گران معتقدند اگر تعطیلی های الزامی ناشی از شیوع مجدد کرونا در مناطقی مانند شانگهای چین طولانی شود، خیلی از شرکت های فناوری نمی توانند وعده های قبلی در مورد عرضه انواع محصولاتشان را عملیاتی کنند.
اصرار مقامات چین برای جلوگیری از گسترش کووید -۱۹ روند عادی حمل و نقل در بزرگراه ها و بنادر را مختل و کارگران را سرگردان کرده و کارخانه های بی شماری را در انتظار تأیید دولت برای بازگشایی بسته نگهداشته است، اختلالاتی که زنجیره های تامین جهانی را متأثر کرده است.
پگاترون از تامین کننده های شرکت اپل این هفته اعلام نمود که کارخانه های خودرا در شانگهای و کونشان به سبب شیوع مجدد کرونا تعطیل می کند. این امر روند تولید آیفون ۱۳، سری آیفون SE و سایر مدلهای قدیمی این گوشی را مختل می کند.
علاوه بر این، شرکت کوانتا کامپیوتر که حدود سه چهارم مک بوک های اپل را در سطح جهان تولید می کند، نیز کارهای خودرا تعطیل می کند که می تواند تأثیر شدیدتری بر عرضه این کامپیوتر داشته باشد. البته تأثیر نهایی این تحولات بر زنجیره تامین اپل نامشخص است و به عواملی همچون مدت زمان ادامه قرنطینه بستگی دارد.
به گفته مفسرین، همین طور ممکنست اپل مسیر تولید را به خارج از شانگهای و کونشان به کارخانه هایی در جاهای دیگر، مانند شنژن که هم اکنون در قرنطینه نیست، منتقل کند.


منبع:

You may also like