سئو بوی: ایرانسل، نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و شهرداری کرمانشاه، در امتداد توسعه ی خدمات شهر هوشمند، تفاهم نامه‌ی همکاری با موضوع توسعه ی شبکه‌ی فیبرنوری در این شهر، امضا کردند.
به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰، دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و تعدادی از مدیران ایرانسل، با سفر به استان کرمانشاه، به همراه دکتر شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مهندس حمیدرضا نوشادفر مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت استان، مهندس حمیدرضا لطفی سرپرست فاوای شهرداری کرمانشاه، دکتر علیرضا زبرجدی معاون پژوهش و فناوری و تعدادی از استادان دانشگاه رازی کرمانشاه، در محل کارخانه‌ی نوآوری کرمانشاه، در جمع شرکتهای نوپا و دانش بنیان حاضر شدند که طی این بازدید، تفاهمنامه ای بین ایرانسل و شهرداری کرمانشاه برای توسعه زیرساخت های شهر هوشمند، منعقد شد. بر طبق این تفاهمنامه، با اجرای خطوط فیبرنوری در کرمانشاه، زمینه‌ی لازم برای توسعه ی بستر شهر هوشمند و ارائه‌ی خدمات پایه ای شهر هوشمند در این شهر، فراهم می شود. با اجرای این پروژه، ارائه‌ی خدمات ارتباطی به شهروندان کرمانشاهی بر بستر فیبرنوری انجام می شود و زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات شهر هوشمند به مردم این شهر، فراهم خواهد شد.
در این مراسم، همین طور ایرانسل و دانشگاه رازی کرمانشاه در زمینه‌ی همکاری برای تحقیق و توسعه ی در رابطه با حوزه های نوین فناوری اطلاعات و ارتباطات و نسل پنجم تلفن همراه، بحث و تبادل نظر کردند. ایرانسل که پیش از این، در آبان ماه سال ۱۳۹۹، اولین سایت تجاری Outdoor نسل پنج خودرا در دانشگاه تربیت مدرس تهران و هفتمین سایت ۵G خودرا نیز، اسفند ۱۳۹۹ در دانشگاه فردوسی مشهد راه اندازی کرده بود، در ادامه‌ی روند خود در توجه به نگاههای آکادمیک و تعامل با مراکز دانشگاهی در توسعه ی تکنولوژی های جدید، همکاری با دانشگاه رازی کرمانشاه را نیز در برنامه‌ی خود قرار داده است. ایرانسل الان با داشتن هشت سایت نسل پنج، رکوردار سرعت اینترنت و تعداد سایت های تجاری ۵G در ایران است. در این دیدار، همین طور سایت ارتباطی LTE Pro ایرانسل در کارخانه‌ی نوآوری کرمانشاه، رسماً راه اندازی شد. این سایت، زیرساخت ارتباطی مورد نیاز برای پروژه های مورد مطالعه در کارخانه‌ی نوآوری کرمانشاه، همچون کشاورزی هوشمند و گلخانه‌ی هوشمند را فراهم می آورد. بازدید از پروژه های توسعه ی روستایی در ادامه، مدیرعامل و تعدادی از مدیران ایرانسل، به همراه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت استان، با حضور در فرمانداری شهرستان سنقر و کلیایی آخرین وضعیت پروژه های توسعه ی روستایی ایرانسل در این استان را پیگیری کردند.
در این دیدار که مهندس غلامرضا مرتضوی فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی، حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا نماینده‌ی مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران محلی نیز حضور داشتند، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: در مناطق روستایی استان، رضایت بالایی از خدمات ایرانسل وجود دارد و مردم درخواست گسترش این خدمات را دارند. مدیرعامل ایرانسل نیز در این مراسم، با تاکید بر نهایی شدن هر چه سریعتر پروژه های ارتباطی روستایی در دست اجرا، اظهار داشت: امیدواریم با ارتقای دسترسی ساکنان روستاها به خدمات ارتباطی و دیجیتال، زمینه بهبود کیفیت کسب و کار و زندگی در این مناطق فراهم گردد. در ادامه، حاضران از تعدادی از پروژه های روستایی اجرا شده و در دست اجرا، بصورت میدانی بازدید نمودند.


منبع:

You may also like