به گزارش سئو بوی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی ضمن بازدید از مرکز مانیتورینگ پلت فرم های دیجیتال همراه اول، اقدامات این اپراتور در استفاده از توان متخصصان کشور را سبب افتخار دانست.
به گزارش سئو بوی به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، عصر روز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰، حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به همراه هیأتی متشکل از معاونان و مدیران این دبیرخانه از «مرکز مانیتورینگ پلت فرم های دیجیتال همراه اول» بازدید کردند و با عرضه تخصصی مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران، در جریان رئوس فعالیت این مرکز و وضعیت فنی و ترافیکی سکوهای دیجیتال اپراتور اول تلفن همراه قرار گرفتند. در جریان این بازدید جامع، ماحصل تمامی دستاوردهای فنی همراه اول بعنوان اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور و توانمندی های جوانان متخصص ایرانی در عرصه ارتباطات و فضای دیجیتال عرضه و به معرض نمایش گذاشته شد.

رشد ترافیک داخلی از ۳۰ به ۶۰۰ گیگابیت بر ثانیه طی ۲ سال مدیرعامل همراه اول ضمن تشریح مباحثی چون نسبت ترافیک ۲۰ به ۸۰ درصدی پهنای باند داخلی به بین الملل و سرعت رشد مصرف اینترنت به صورت میانگین سالانه ۵۰ درصد به جز دوران کرونا که تا ۸۰ درصد رشد مصرف را شاهد بودیم، به میزان رشد ترافیک داخلی پرداخت و اظهار نمود: با وجود این که ظرف دو سال قبل شاهد رشد ۲.۵ برابری مصرف اینترنت موبایل در کشور بودیم، در همان بازه زمانی، میزان ترافیک داخلی روی شبکه ما از ۳۰ به حدود ۶۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است. اخوان بهابادی گزارشی مفصل از میزان توجه و سرمایه گذاری همراه اول در ایجاد دیتاسنترها که نقش کلیدی در راهبری شبکه ملی اطلاعات دارند هم داشت و خاطرنشان کرد: با عنایت به این که ۴۰ درصد حجم مصرف اینترنت کشور در ارتباط با همراه اول است، ایجاد و توسعه چنین زیرساختی برای سرویس دهی مطلوب تر به مشترکان اینترنت کشور ضروریست و روند افزایش ظرفیت فوق العاده دیگری را هم در دستور کار داریم. وی راه اندازی «مرکز تحقیق و توسعه همراه اول» را اقدام مهم دیگری در بازه زمانی دو سال گذشته دانست و در ادامه خاطرنشان کرد: با عنایت به این که کل تجهیزات شبکه خارجی بود، انجام این کار یک لزوم به حساب می آمد و خیلی جدی پای آن ایستادیم و بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی را برای سال اول فعالیت این مرکز اختصاص دادیم. مدیرعامل همراه اول خاطرنشان کرد: اما همین مرکز سال قبل ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان قرارداد بومی سازی و تولید داخلی آنتن با شرکتهای مختلف داخلی منعقد کرد؛ همینطور در شش ماهه نخست سالجاری هم ۴۰۰ میلیارد تومان برای تولید لینک های رادیویی، سوییچ و روتر قرارداد منعقد کرده ایم. اقدامات افتخارآمیز همراه اول در استفاده از توان متخصصان داخلی هیأت بازدیدکننده از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن آشنایی با بسترهای فنی و پلت فرم های دیجیتالی مانند روبیکا، شاد (بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور)، ذره بین و … که تماماً توسط متخصصان و مهندسان ایرانی توسعه یافته اند، در جریان تنگناها و کمبودهای حوزه «محتوا» هم قرار گرفتند. حجت الاسلام سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی هم در این بازدید ضمن تقدیر از تلاشهای گسترده همراه اول با رویکرد دغدغه مندانه نسبت به استفاده از توانمندی متخصصان داخلی برای توسعه پلت فرم های دیجیتال اظهار نمود: سبب افتخار است که همراه اول چنین اقدامات گسترده ای را با استاندارد بالا به سرانجام رسانده است.


منبع:

You may also like