سئو بوی: وزارت خارجه آمریکا یک جایزه ۱۰ میلیون دلاری را برای اطلاعات منتهی به شناسایی یا موقعیت مکانی سردسته های گروه هکری دارک ساید که گفته می شود در روسیه مستقر هستند، اعلام نمود.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اف بی آی اعلام نموده است گروه دارک ساید مسئول حمله سایبری ماه مه به شرکت کلونیال پایپ لاین بوده که موجب تعطیلی چند روزه سیستم خط لوله سوخت رسانی این شرکت و افزایش قیمتهای بنزین و کمبود آن در کرانه شرقی آمریکا شد.

وزارت خارجه آمریکا همین طور یک جایزه پنج میلیون دلاری را برای اطلاعات مربوط به دستگیری یا محکومیت هر فردی در هر کشوری که بخواهد در حملات باج افزاری گروه دارک ساید مشارکت کند، اعلام نمود.

این وزارتخانه در اطلاعیه ای اعلام نمود آمریکا با عرضه این جایزه، تعهد خودرا برای پشتیبانی از قربانیان باج افزار در سراسر جهان در مقابل خلافکاران سایبری نشان میدهد.

شرکت کلونیال پایپ لاین اعلام نمود که حدود پنج میلیون دلار بیتکوین به هکرها داده است تا به سیستمهای خود باردیگر دسترسی پیدا کند. وزارت دادگستری آمریکا در ژوئن حدود ۲.۳ میلیون دلار از این باج را پس گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت خارجه آمریکا در ژوئیه یک جایزه ۱۰ میلیون دلاری را برای اطلاعات منتهی به شناسایی یا موقعیت مکانی هر فردی که به شکل مستقیم یا تحت کنترل یک دولت خارجی در کارهای سایبری مخرب مقابل زیرساختهای حساس آمریکا مشارکت می کند، اعلام نمود.

منبع:

You may also like