جف بزوس پنجم ژوییه (۱۴ تیر) از سمت مدیرعاملی آمازون کناره گیری می کند و اندی جاسی، مدیر واحد رایانش ابری آمازون زمام امور این شرکت را به دست می گیرد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، بزوس در نشست سالانه سهامداران آمازون اظهار داشت: این تاریخ را انتخاب کردیم، برای اینکه برای من احساسی است و ۲۷ سال پیش دقیقا در چنین روزی آمازون رسما به یک شرکت تبدیل شد.

آمازون در فوریه اعلام نمود بزوس امسال از سمت مدیرعاملی کناره گیری خواهدنمود. بزوس رئیس هیات مدیره اجرائی آمازون خواهد شد و زمان بیشتری را برای ابتکارهایی مانند صندوق زمین بزوس، واشنگتن پست و صندوق آمازون دی وان صرف خواهدنمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمازون مسئله جانشینی مدیرعامل را محرمانه نگه داشته بود اما گمانه زنی شده بود که یا جاسی یا جف ویلک که اوت گذشته از سمتش بعنوان مدیر کسب وکار مصرف کننده جهانی آمازون بازنشسته شد، جانشین احتمالی بزوس خواهند بود.

جاسی بعد از تحصیل در هاروارد، در سال ۱۹۹۷ به آمازون پیوست و در اوایل دوران حرفه ای خود بعنوان مشاور فنی نخست بزوس فعالیت کرد که به صورتی مدیر کارکنان بود و به وی اجازه می داد در همه نشست های مدیران ارشد حضور پیدا کند و در زمینه موضوعات مختلف نظر دهد.

همکاران فعلی و سابق جاسی می گویند چه از نظر ماهیت و چه از نظر تجربه، وی سایه بزوس و شبیه رییسش است.

جاسی، فرد دقیقی بوده و می تواند جزییات کوچک مربوط به دیدارهایی که مدتها قبل برگزار شده بودند را به خاطر بیاورد.

وی همین طور مانند بزوس به مدیریت پروژه هایی که به آنها علاقه دارد، مشهور است و چالشش بعنوان مدیرعامل، درک مصرف کننده و بخش های لجستیک کسب وکار است. واحد خدمات وب آمازون تحت هدایت اندی جاسی، نحوه خرید فناوری توسط شرکتها را تغییر داد و خدمات کامپیوتری را با عرضه بوسیله اینترنت برای آنها ساده کرد.
You may also like