اینستاگرام گزینه مخفی کردن شمارشگر لایک برای پست هایی که در این پلت فرم ارسال می شوند را برای کاربران جهانی عرضه نمود و این تغییر به زودی به فیسبوک خواهد آمد.

به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، اینستاگرام در پست وبلاگی اعلام نمود کاربران این اپلیکیشن اشتراک گذاری عکس قادر خواهند بود مشاهده تعداد لایک های پست های کاربران دیگر و همین طور لایک پست های خودرا مخفی کنند. هر دو گزینه تا چند هفته دیگر به شبکه اجتماعی فیسبوک – شرکت مادر اینستاگرام– اضافه خواهد شد.

آدام موسری، رئیس اینستاگرام به خبرنگاران اظهار داشت: هدف از این اقدام فراهم کردن امکان کنترل بیشتر روی تجربه ای است که کاربران در این اپلیکیشن دارند. آزمایش های اینستاگرام در زمینه مخفی کردن شمارشگر لایک تغییر خاصی در سلامت روانی کاربران نشان نداده اما عقیده کاربران را چند قطبی کرده است.

لایک در اینستاگرام و فیسبوک برای سنجش میزان محبوبیت پست های شخصی کاربران و پست های حرفه ای تولیدکنندگان محتوا و کسب وکارها استفاده می شود. اینستاگرام بتازگی گزینه مخفی کردن لایک ها را برای شماری از کاربران جهانی خود بصورت آزمایشی اجرا کرده بود. این شرکت در وبلاگ خود اعلام نمود برخی از کاربران این گزینه را مفید یافته بودند اما بعضی دیگر از دست دادن این معیار را دوست نداشتند.

موسری اظهار داشت: انتظار ندارد تغییر قابل توجهی در میزان تعامل کاربران به سبب این اقدام ببیند. تولیدکنندگان محتوا واکنش های متفاوتی داشته اند اما برای اینفلوئنسرهایی که هنوز مخاطبان گسترده ای ندارند نگرانی وجود داشته است.

اینستاگرام بتازگی بر سر برنامه ساخت اپلیکیشن ویژه کودکان زیر ۱۳ سال مورد انتقاد قرار گرفته و دادستان های کل ۴۴ ایالت آمریکا از فیسبوک خواسته اند از این اقدام صرف نظر کند.

بر اساس گزارش رویترز، در تنظیمات پیش فرض، گزینه مشاهده لایک فعال است اما موسری اظهار داشت: اینستاگرام مخفی کردن لایک ها بصورت پیش فرض برای کاربران پایین ۱۸ سال را بررسی خواهدنمود.
You may also like