وزیر ارتباطات و فناوری خواهان تضمین کیفیت و پایداری شبکه های ارتباطی کشور در زمان برگزاری آزمون های آخر سال دانش آموزان و دانشجویان شد.
به گزارش سئو بوی به نقل از ایسنا، سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ که این روزها به پایان خود نزدیک می شود، در بیشتر نقاط کشور آنلاین بود، به علت شیوع ویروس کرونا، فرآیندی که از اسفند ۱۳۹۸ شروع شده بود، ادامه یافت، تا جایی که دانش آموزان و دانشجویان یک سال کامل تحصیلی را بدون حضور در مدارس و دانشگاه ها گذراندند.
البته از زمانی که فرایند تدریس در مدارس و دانشگاه ها به صورت آنلاین انجام می شود، چالش هایی هم در این راه وجود داشته، همچون کیفیت و سرعت اینترنت که در خیلی از موارد انتقاد کاربران را به دنبال داشته و به علت حضور حداکثری محصلان در فضای اینترنت، منجر به کاهش کیفیت شده بود، هرچند که برای بهبود این کیفیت اقدامات زیادی در این زمان انجام شد.
در این راستا به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در دستوری خطاب به حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، خواهان تضمین کیفیت و پایداری شبکه های ارتباطی کشور در زمان برگزاری آزمون های آخر سال دانش آموزان و دانشجویان شد.
آذری جهرمی خواهان تمهیداتی از اعلام آماده باش به اپراتورها عرضه کنندگان خدمات و شرکت ارتباطات زیرساخت، عدم انجام هرگونه برنامه تغییرات و یا به روزرسانی در شبکه در ساعات برگزاری آزمون ها و موکول کردن آن به اوقات نیمه شب و درنهایت تشکیل کمیته ای جهت نظارت ویژه بر حسن انجام اقدامات فوق در روزهای امتحانات شد.
منبع:

You may also like